ye-logo.v1.2

Самосуд над мародерами теж є злочином — прокуратура

Кримінал 4726
Один з перших на Хмельниччині випадків самосуду над мародерами стався у Нетішині
Один з перших на Хмельниччині випадків самосуду над мародерами стався у Нетішині. Фото: знімок з відео зі соцмереж

Людина не може бути покарана поки її провину не визнає суд.

Після запровадження воєнного стану по всій країні та на Хмельниччині зокрема громадяни все частіше вдаються до самосуду над мародерами. Наприклад, прив’язують їх харчовою плівкою до стовпів, знімають штани та лупцюють. Так триває поки за підозрюваним не приїдуть правоохоронці. І вже навіть є випадок смерті, яка настала внаслідок такої розправи. Щоправда, у Волинській області. То що ж таке самосуд над мародерами? Злочин чи справедливість? На ці питання відповіли у Хмельницькій області прокуратурі.

За словами її співробітників, подібні випадки самосуду над мародерами зафіксовані у Нетішині, Кам’янці-Подільському та Хмельницькому. Наразі правоохоронці розслідують вчинені крадіжки. Однак прив’язування підозрюваних до стовпів та їх лупцювання теж вимагає притягнення до кримінальної відповідальності. Такі дії є порушенням прав людини.

«Самосуд може мати різні форми прояву. Індивідуальні розправи, які вчиняються задля помсти є неприпустимими. Вони мало чим відрізняються від умисного злочину. Боротися з мародерами — це схвально, але не такими методами», — наголосив керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник.

Згідно зі статтею 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено суді. Тож самосуд над мародерами перебуває за межами чинного законодавства. Наприклад, не вписуються у вимоги статті 36 (Необхідна оборона) та статті 38 (Затримання особи, що вчинила кримінальне правопорушення) Кримінального кодексу України.

Відтак людину, яка вчинила розправу можуть притягнути до відповідальності за однією зі статей Кримінального кодексу. Наприклад, за статтею 115 (Умисне вбивство) або статтею 121 (Умисне тяжке тілесне ушкодження).

«Маємо випадок у Волинській області, коли від побиття людина померла. Зрозумійте, це є таким самим злочином як і те, що ця особа вчинила чи намагалась вчинити, — пояснюють у пресслужбі обласної прокуратури. — До того ж Верховна Рада посилила відповідальність за мародерство. Відтепер за крадіжку, розбій, грабіж, вимагання, привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем під час воєнного стану злочинці сидітимуть за ґратами значно довше».

Читайте також: Хмельничан закликають менше їздити на власних автомобілях

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую