ye-logo.v1.2
30 Листопада, 2020

Навіщо солдату плаття, або чого не варто передавати бійцям у зону АТО

Допомога 4606
Фото: gazeta.lviv.ua

На фронті не місце алкогольним напоям та продуктам, які швидко псуються.

Попри так зване перемир’я, на Сході країни досі тривають бойові дії, і волонтери продовжують возити військовим допомогу. Не втомлюються підтримувати бійців небайдужі на Хмельниччині: хто коштами, хто речами чи продуктами. Проте не завжди пересічні громадяни розуміють, що насправді потрібне на фронті, тому несуть волонтерам те, що просто “завалялося” удома. Але такі передачі ніякої користі захисникам не принесуть, тому тим, хто хоче чимось допомогти воякам, варто передусім радитись або безпосередньо з ними, або звертатися за порадою до волонтерів.
“Дуже добре, що люди не припиняють допомагати військовим, які зараз обороняють наші землі. Але трапляється, що їхнє бажання приносить більше шкоди, ніж користі. Справді, на фронті потрібно все: і картопля, і одяг, і технічні пристрої, проте перед тим, як передавати це хлопцям на Схід, варто знати, що і кому, - пояснює співорганізатор обласного благодійного фонду “Патріоти України” Сергій Кисельов. - Якось ми привезли бійцям цілу коробку жіночого одягу. Про це дізналися аж коли повернулися з поїздки додому: хлопці телефонують і питають, що їм робити з платтями і блузками.”
За словами волонтера, все, що приносять люди, може знадобитися у будь-який час. Зараз, до прикладу, цілком вистачає картоплі, тому її не потрібно передавати, але через тиждень-другий ситуація вже зміниться. Чого зовсім не варто передавати бійцям — так це алкоголь. Натомість воякам потрібні різні інструменти, зокрема, ключі ріжкові, плоскогубці, ножиці для заліза, пилки для дерева, ножі.
“Зазвичай люди запитують, що треба, тому ситуацій з чимось непотрібним практично не трапляється. Коли було холодніше, дуже багато приносили теплих речей — аби солдати не мерзли, - розповідає волонтер благодійного фонду “Центр Добриня” - “Армія SOS. Хмельницький” Ірина Худзік. - Але ж це не означає, що треба приносити будь-що! Інколи ці речі були у дуже жахливому стані, навіть у руки страшно було взяти, не те що одягти на себе.”
Як зазначає пані Ірина, потрібно справді все, а з продуктів не варто приносити кетчуп і майонез. Краще передавати грецькі горіхи, ізюм, сухофрукти, паштети, шоколад.
Часто люди волонтерам не довіряють, тож вирішують самостійно купувати військовим різні прилади, і виявляється, що за технічними характеристиками вони не підходять, навіть якщо недешеві. У цьому разі обов’язково треба порадитися з бійцями чи волонтерами.
“Звичайно, чайний сервіз чи велосипед точно не потрібні на передовій, і це розуміють усі. Нам приносять лише необхідне. Було таке, що каву в зернах передавали, проте це не було проблемою: ми її змололи і передали військовим”, - каже волонтер благодійного фонду “Волонтери Поділля” Ганна Маєвська.
Ганна пояснює, що захисникам зараз необхідні теплі речі, рюкзаки, акамулятори, форма, взуття, кава, цигарки. Загалом, хлопці потребують засобів гігієни, продуктів тривалого зберігання, медикаментів, спорядження та амуніції.
“Все що нам передають, обов’язково стає у нагоді. Інша справа, що люди мають розуміти, кому саме вони надають допомогу. Для цього волонтери мають спілкуватися з хлопцями напряму, а не через командування, - каже боєць 8 полку спецпризначення Олег. - Те, що конче необхідне танкісту, не завжди згодиться для розвідника. Речі зношуються, запаси продуктів зменшуються. Тому велике спасибі усім за підтримку, продовжуйте це робити і надалі.”

У Хмельницькому є багато волонтерів, які займаються допомогою для української армії. Ось адреси та реквізити деяких обласних благодійних фондів:
Хмельницький обласний Благодійний Фонд “Центр Добриня”
Хмельницька філія “ПриватБанк”: рахунок № 26007052416235,
ЄДРПОУ/ДРФО: 38618502,МФО: 315405
Призначення переказу: добровільний благодійний внесок.
Пункти збору: Аптека №1, вул. Камянецька, 38 — медикаменти; ТЦ Агора, філія Аптеки №1 з 9:00 до 22:00; Старокостянтинівське шосе, 2; речовий ринок - будівля адміністрації “Старого ринку” - з 6:00 до 15:00.
Благодійний фонд "Волонтери Поділля"
Рахунок № 26007052422304 в ПАТ "Приват Банк",
ЄДРПОУ 39374887, МФО 315405
Призначення: Благодійна допомога армії
Адреса: вулиця Проскурівська, 1, (2 поверх, кв. 11)
Хмельницький обласний благодійний фонд “Патріоти України”
Укрексімбанк: рахунок №26004017023842
ЄДРПОУ 39432655, МФО 315609.
Адреса: вулиця Вайсера 17/2, (приміщення Мінімаркету, третій поверх), кімната 305.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую