ye-logo.v1.2
15 Листопада, 2019

Фатальне сходження: тіла альпіністів, які 13 років тому загинули на Кавказі, доставлять додому

Наталя ГАРМАТЮК Допомога 4038
Ще одного хмельничанина досі не знайшли
Ще одного хмельничанина досі не знайшли. Фото: www.aif.ua

Хмельничан просять допомогти грошима.

Ще у лютому 2004 року в горах Кавказу пропала група із шести альпіністів. У її складі було троє хмельничан. Всі учасники групи мали досвід гірських походів. Похід у район Приельбрусся був заявлений як тренувальний до сходження на Тянь-Шань.

Нещодавно, під час обльоту Ельбрусу в районі Західної вершини гори, російські рятувальники знайшла тіла шістьох альпіністів. Серед них ідентифікували двох хмельничан Юрія Юхимчука і Геннадія Герасименка та вінничанина – Віталія Сидорчука. Наразі необхідна чимала сумка коштів, щоб доставити тіла туристів.

“Лікар міської лікарні Геннадій Герасименко, заступник директора ЗОШ 29 Юрій Юхимчук, та Сергій Вознюк студент Хмельницького університету, кілька вінничан та киян, ще 21 лютого вирушили на тренувальний похід у гори Карачаєво-Черкесії. Подорож мала завершитись 8 березня (продуктових запасів вони мали до 11 березня). Однак після реєстрації групи в маршрутній комісії вінницької федерації спортивного туризму, подальша доля учасників експедиції залишається невідомою”, - повідомляє газета “Місто” від 25 березня 2004 року.

Пошуки рятувальних загонів та обліт всіх місць тривали до 19 березня. Потім вони були офіційно припинені. Допомагали у пошуках також хмельничани-добровольці - Сергій Кулик та Олег Гриндій.

“Я їздив тоді їх розшукувати. Приблизно 10 днів пробули там. Пошуки нічого не дали, - згадує Олег Гриндій, керівник Хмельницької міської федерації альпінізму і скелелазіння. - Був обліт вертольотом, шукали їх горах з допомогою оптики, але ніяких слідів не знайшли. Як сказали нам спецслужби, були погодні умови, які не сумісні з життям, тому МЧС Росії припини шукати. Троє зниклих хмельничан - були моїми друзями. Решти із групи я не знав”.

Тоді, 15 квітня 2004 року, газета “Є” повідомляла, що розглядали три версії зникнення туристів. Всі вони зводились до того, що альпіністи не залишились в живих.

1. Лавина, причому на зльоті (на вершині свого ходу), під час ночівлі. Якщо б вона застала групу на своєму початку чи всередині, то порвала б намет і винесла на гору, як вода легкі речі. А на зльоті вона просто, як ковдра, накрила намет і щільно затисла всіх. Вибратися в таких умовах практично неможливо.

2. Всі одночасно з якимось проміжком часу упали в тріщину.

3.Найменш вірогідна. Можливо, під час ночівлі, пройшов дощ і вітром обледенілий намет обірвало, а люди швидко замерзли. Через малу кількість снігу схованку знайти не вдалося.

Лише 19 вересня 2017 року у ЗМІ з'явилась інформація про знайдені тіла шістьох альпіністів на Ельбрусі. Їх витягували з-під шару льоду та снігу.

“Рятувальники облітали Ельбрус на вертольоті і виявили в різних місцях тіла шістьох альпіністів. Тіла трьох із них знайшли на висоті 5500 метрів в районі Західної вершини гори. Тіла витягнули з під шару льоду і снігу. Цього року там спостерігалась незвично жарка погода у серпні-вересні, активно танув сніг. Завдяки цьому вдалося 15, 17 і 19 вересня помітити тіла”, - повідомляє сайт 4sport.ua.

Серед них було двоє російських та троє українських альпіністів. Серед них двоє хмельничан та один вінничанин, - Віталій Сидорук, Юрій Юхимчук і Геннадія Герасименка (керівник групи), які зникли у 2004 році.

“Ще трьох не знайшли. Серед них один альпініст із Хмельницького - Сергій Вознюк. - зазначає Олег Гриндій. - Поки нової інформації немає, пошуки тривають. Коли, навіть приблизно, тіла доставлять — невідомо. Хтось за ними туди поїде, щоб офіційно оформити документи. Там великий пакет. Поки нам назвали 1200 доларів на одного, а ще дорога, похорон...”.

Хмельничан та всіх небайдужих просять допомогти сім’ям зібрати кошти на повернення знайдених туристів додому.

Перерахувати кошти на картку Приватбанку: 5168 7426 0850 1783 (Герасименко-Сіверська Тетяна Сергіївна — дружина Геннадія Герасименка, керівника групи). 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую