ye-logo.v1.2

Відділ інвестицій та енергозбереження підбив підсумки 2012 року

Економіка 3353
Фото: khmelnytsky.com

Протягом 2012 року робота відділу інвестицій та енергозбереження департаменту економіки Хмельницької міської ради була спрямована в трьох напрямках: інвестиційна діяльність, енергозбереження та робота з містами-побратимами.

Як інформує Хмельницька міська рада, у сфері інвестиційної діяльності оновлено Інвестиційний паспорт міста 2012 року, експортний каталог промислових підприємств міста (перекладено російською та англійською мовами), презентацію інвестпаспорту офіційною інформацією про земельні ділянки, наявні виробничі, офісні площі промислових підприємств міста та портфель наукових розробок.

Направлено муніципальні пропозиції та експортний каталог 28-ми іноземним посольствам в Україні, ДБУ "Хмельницький регіональний центр з інвестицій та розвитку",Міжнародній інвестиційній групі Ай.Ай.Джі, Державному агентству з інвестицій та управління національними проектами України, керівництву банка Ротшильда (м.Лондон, Великобританія), Рейтинговому агентству "ІВІ-Рейтинг", керівництву м. Домодєдово (Московська область, Росія).
Розміщено 35 інвестиційних проектів комунальних підприємств міста на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в розділі "Перелік галузевих проектів"; подано чотири проекти соціального спрямування бюджетних установ міста для участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та 11 проектів для участі в конкурсі мікропроектів, проведений Посольством Федеративної Республіки Німеччина в Україні.
Організовано та проведено з 9 до 20 травня 2012 року фестиваль "Дні культури та виноробства Угорщини в Україні". Фестиваль отримав позитивні відгуки жителів міста.
Для залучення інвесторів до реалізації проекту "Реконструкція кінотеатру імені Т.Г.Шевченка у Палац культури та кіно та будівництво нежитлового приміщення у підземному просторі під кінотеатром" оголошено та проведено інвестиційний конкурс, переможця конкурсу не визначено, конкурсною комісією прийнято рішення рекомендувати розширити критерії визначення переможця та провести конкурс повторно.
Здійснено доповнення та оновлення наступних баз даних:
-підприємств з прямими іноземними інвестиціями міста Хмельницького;
- потенційних інвесторів, з якими працював відділ у 2012 році та продовжує співпрацю у році поточному;
-міжнародних донорських організацій та проектів міжнародної технічної допомоги, які працюють в Україні.
Працівники відділу в 2012 році взяли участь в трьох робочих семінарах проекту "Підвищення кваліфікації молодих управлінських кадрів з обласних управлінь економіки", організованого Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спільно з Товариством GIZ (Німеччина), в конференції "Сучасні інструменти підвищення інвестиційної привабливості регіонів: досвід застосування в Україні", проведеного Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спільно з Товариством GIZ (Німеччина), в двох семінарах-тренінгах, організованих проектом USAID "ЛІНК" (локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність).
Проведено переговори з 28-ма потенційними інвесторами. В результаті проведених зустрічей та переговорів:
- підписано протоколи про наміри: з чеською компанією "NWT" - про будівництво в м.Хмельницькому біогазових станцій для виробництва біогазу та впровадження когенераційних установок з виробництва електроенергії;
- з ТОВ "Інвестиційний банк Україна" - про пошук інвестора для участі в конкурсі на будівництво заводу по переробці твердих побутових відходів в м.Хмельницькому в рамках національного проекту "Чисте місто";
- залучено німецьку компанію "Дювельсдорф" до вкладення коштів в розвиток виробництва та створення робочих місць в місті. Компанія прийняла рішення розмістити в Хмельницькому виробництво сільськогосподарського обладнання. Станом на 1 січня 2013 р. уже внесено інвестицій на суму 1,167 млн.дол.США, створено 30 робочих місць;
- проведено переговори з представником фірми CVP(ЧВП, чиста високоякісна пластмаса) щодо намірів побудувати у м.Хмельницькому завод по переробці вторинного пластика. За результатами переговорів підготовлено матеріали по складу ТПВ в м.Хмельницькому, вивчено стан справ в обласних центрах України на відстані 150-200 км від Хмельницького по відбору пластику з відходів. Встановлено орієнтовну кількість відходів пластику, що може поставлятися на переробку в м.Хмельницький. Дані надані представнику CVP.
Проведено зустріч 12 підприємців легкої промисловості м.Хмельницького із представниками Торгово-промислової палати м.Лодзь та власниками польської фірми "Гражка" по питаннях співпраці із підприємствами текстильної галузі та відкриття торгового представництва фірми в Хмельницькому. В результаті зустрічі розроблено інвестиційну пропозицію "Створення дитячого гуртового центру в форматі Cash&Carry в м. Хмельницькому"ТОВ "Діалог Центр".
Проведено ряд зустрічей з керівниками промислових підприємств міста, в ході яких обговорювались питання формування інвестиційних пропозицій підприємств для включення до регіональної та загальнодержавної баз пріоритетних інвестиційних проектів, розповсюдження їх серед міжнародних інвестиційних груп та їх партнерів. Керівникам надано зразки анкет для заповнення про наявність вільних офісних та виробничих приміщень, земельних ділянок.
За сприяння Проекту USAID "Реформа міського теплозабезпечення", учасником якого є місто Хмельницький, завершено роботу з розробки Муніципального енергетичного плану міста Хмельницького на 2012-2016 роки (МЕП), який затверджено на сесії Хмельницької міської ради. В рамках проекту безкоштовно проведено енергоаудити десяти бюджетних будівель, п'яти багатоповерхових житлових будинків, МКП "Хмельницьктеплокомуненерго" та КП "Південно-західні тепломережі". В результаті енергоаудиту визначені основні недоліки в сфері енергозбереження по даних установах та розроблені енергоефективні проекти з метою усунення відповідних недоліків. Крім того, Інститутом місцевого розвитку (м. Київ) - куратором проекту, розроблено для міста 56 інвестиційних проектів в сфері теплозабезпечення та енергозбереження, які увійшли до складу МЕП.
Згідно завдань Міського енергетичного плану на 2012 рік, реалізовано 16 енергоефективних проектів на суму 10,7 млн. грн., в той час як було заплановано на суму 9,8 млн. грн., в тому числі виконано:
- реконструкцію тепломережі мікрорайону Озерна (здійснено прокладання попередньоізольованих трубопроводів – 1237 м/п. у двотрубному вимірі);
- впровадження частотного регулювання обладнання другого підйому ВНС-10;
- технічне переоснащення систем міського водозабезпечення ВНС-7, ВНС-10 (зменшено затрати електроенергії на роботу насосного та електротехнічного обладнання насосних станцій);
- капітальний ремонт спортивного залу ДЮСШ №1 на вул. Щорса, 17 (заміна вікон та дверей на металопластикові – 219 м.кв., утеплення зовнішніх стін спортзалу – 150 м.кв.);
- утеплено фасад будівлі Міського перинатального центру – 1510 м.кв;
- проведено теплоізоляцію трубопроводів та засувок системи теплопостачання у бюджетних закладах, в тому числі: гімназії №2, ДНЗ №26, НВК №2, Міській дитячій лікарні, Міському перинатальному центрі.
Згідно програми впровадження МЕП на 2013 р. визначено перелік енергоефективних проектів, які планується реалізувати у поточному році проведено відповідні узгодження з бюджетними управліннями та комунальними підприємствами міста. Згідно даного переліку енергоефективних проектів підготовлено пропозиції до міського бюджету на 2013 р. по фінансуванню даних проектів.
В загальному по бюджетній сфері впроваджено енергоефективних заходів на суму 3,7 млн. грн., що забезпечило економію енергоресурсів на рівні 5% в натуральних одиницях від рівня 2011 року, або більш ніж на 1 млн. грн. (в перерахунку за тарифами 2011 року).
Здійснюється щоденний та щомісячний моніторинг використання енергоресурсів по бюджетних установах міста за допомогою електронної системи "Енергобаланс". У випадках збільшення споживання енергоресурсів проводились відповідні обстеження, встановлено причини та вжито заходів по усуненню недоліків. Фактів невиправданих перевитрат не виявлено.
У процесі обстежень було встановлено, що єдиний бюджетний заклад в місті - Міський територіальний центр соціального обслуговування, на вул. Перемоги, 7А, має на балансі мережі теплопостачання, які розташовані за межами його будівлі, внаслідок чого змушений сплачувати за втрати теплової енергії у даних мережах, а це більш ніж 12 тис. грн. на рік. Згідно рішення виконавчого комітету від 12.04.2001 р. №284-А, бюджетні заклади, підпорядковані створеним на той час управлінням, передали на баланс відповідних комунальних підприємств мережі, які знаходились за межами даних закладів. Враховуючи вказане, начальнику управління праці та соціального захисту населення Словяну Воронецькому направлено лист з пропозицією ініціювати зміни до вказаного рішення про передачу мереж теплопостачання, водопостачання та водовідведення, які розташовані за межами будівлі Міського територіального центру соціального обслуговування на баланс відповідних міських комунальних підприємств, що дасть можливість зекономити бюджетні кошти.
Проведено аналіз дотримання лімітів використання енергоресурсів бюджетними закладами у 2012 р., в результаті встановлено, що ліміти в цілому дотримані. На основі лімітів 2012 року розроблені ліміти на 2013 рік, які відкореговано відносно змін по чисельності перебуваючих, площ будівель та інших змін у системі енергоспоживання закладів, що стались протягом року.
У комунальній сфері, за рахунок впровадження енергоефективних проектів, скорочено споживання електроенергії на 4% та газу на 1%, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Загальна вартість впроваджених заходів складає 23,5 млн. грн., економічний ефект від моменту впровадження - 3 млн. грн.
Зметою здешевлення вартості електроенергіїдля теплопостачальних підприємств запроваджуються когенераційні установки. Станом на 1 січня 2013 року в місті працює 12 установок. Економія від використання власної електроенергії склала 14,6 млн. грн.

Велася робота із містами-побратимами. Зокрема, направлено офіційні запрошення на святкування Дня міста Хмельницького містам-побратимам.
Підготовлено інформацію про співпрацю з іноземними містами в 2011 році до Всесвітнього дняпоріднених міст.
Підготовлено та направлено лист для мерії міста Іваново щодо підтримки молодіжними організаціями міста Хмельницького колег м. Іваново в конкурсі "Молодіжна столиця Європи-2015".
Організовано візити делегацій міста Хмельницького в міста-побратими: Шицяжуань (Китай), Бельц (Молдова), Шяуляй (Литва), Чеханов (Польща), Твер (Росія), Фекамп (Франція), Модесто (США). В результаті здійснених візитів підписано: Протокол намірів про встановлення партнерства між містами Фекамп та Хмельницький; Договір про співробітництво між Хмельницькою торгово-промисловою палатою та ТПП Тверської області; Угоду про продовження партнерства між містами Чеханов та Хмельницький; Декларацію про відзначення 25-ї річниці побратимських відносин між містами Модесто та Хмельницький. В м.Чеханов представлено презентаційну продукцію семи промислових підприємств міста (ВАТ "Укрелектроапарат", ДП "Новатор", ЗАТ "Кондфіл", ВАТ "Хмельницький обласний пивзавод", ТОВ "Р.І.Н.О.", ПМП "Кристал", ТОВ "Проскурів-Хліб", приватний підприємець Задоян І.П.). Звіти про перебування делегації розміщено на веб-сайті міської ради в розділі "Міста-побратими".
Організовано зустріч та перебування іноземних делегацій із міст-побратимів Бор, Сілістра, Шяуляй, Бельц, Іваново, Твер під час святкування Дня міста 29-30 вересня 2012 року.
Підготовлено перспективний план роботи з містами-побратимами на 2013 рік та звіт про співпрацю з містами-побратимами у 2012 році.
Направлено новорічні вітальні листівки меріям всіх міст-побратимів. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую