ye-logo.v1.2
14 Жовтня, 2019

Атомні блоки на ХАЕС добудовуватимуть росіяни?

Олександр НІКІТІН Економіка 2976
На Хмельницькій атомній електростанції, що в Нетішині, нині працює 2 енергоблоки. Ще два - хочуть добудувати
На Хмельницькій атомній електростанції, що в Нетішині, нині працює 2 енергоблоки. Ще два - хочуть добудувати. Фото: google.com.ua

На двох енергоблоках планують все таки встановити два реактори чеського виробництва.

Урядовий комітет із питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності схвалив техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) добудови енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС. Як пише «УНІАН», після денонсування договору про добудову цих енергоблоків із Росією єдиним варіантом, що забезпечує добудову в найбільш короткі терміни при мінімізації витрат, є застосування реакторної установки (РУ) ВВЕР-1000 (водо-водяний енергетичний реактор) виробництва компанії «Skoda JS».

Утім, за повідомленням прес-служби громадської організації «Екодія», ця чеська компанія входить до російського холдингу, який підконтрольний ПАТ «Газпромбанк» та внесений до «санкційного списку» РНБО України.

«Міненерго не може завершувати співпрацю з РФ, готуючи новий проект із російською компанією. Уряд має бути послідовним у своїх діях – він має відмовитись від проекту спорудження енергоблоків Хмельницької АЕС за участі «SKODA JS a.s.». Це жодним чином не сприяє посиленню енергетичної безпеки України», – вважає керівниця енергетичного відділу ГО «Екодія» Ірина Головко.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую