ye-logo.v1.2

Уряд передав на приватизацію низку державних підприємств Хмельниччини

Економіка 8290
Нинішній Кабмін називає одним з головних напрямків своєї роботи приватизацію державних підприємств
Нинішній Кабмін називає одним з головних напрямків своєї роботи приватизацію державних підприємств. Фото: ілюстративне agropolit.com

Їх продаж проходитиме на відкритих аукціонах.

Нещодавно Кабінет міністрів України передав на приватизацію 76 державних підприємств. До їх числа увійшла десятка компаній, які працюють на території Хмельницької області.

«Ми передали ще 76 державних підприємств на приватизацію, — цитує прем’єр-міністра України Олексія Гончарука пресслужба Кабміну. — До кінця року Фонду держмайна маємо передати 500 державних підприємств. З них вже передали 415. У разі їх продажу державний бюджет може отримати до шести мільярдів гривень».

За інформацією пресслужби Кабміну, наразі приватизація є одним з пріоритетних завдань Уряду визначених у програмі його діяльності. Майно цих підприємств буде продаватися на прозорих аукціонах.

Повний список державних підприємств можна знайти у розпорядженні Кабміну від 20 листопада цього року та у наказі Фонду державного майна України.

Наразі до цього списку потрапило 10 державних підприємств Хмельницької області. Курує їх діяльність Міністерство аграрної політики та продовольства України. Серед них є підприємства з позитивними та негативними фінансовими показниками. Кореспонденти сайту «Є» поцікавилися, які компанії найближчим часом можуть приватизувати.

Державне підприємство «Закупнянський кар’єр» — селище міського типу Закупне Чемеровецького району. Його основний вид діяльності полягає у добуванні декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю.

На ресурсі «YouControl» зазначається, що торік фінансові активи ДП «Закупнянський кар’єр» оцінювалися у 9 мільйонів 700-800 тисяч гривень, його виторг за 2018-й склав 42-43 мільйони гривень, а зобов’язання — 3 мільйони 200-300 тисяч гривень. Торік ріст його прибутків становив понад 364 відсотки.

Державне підприємство «Нігинський кар’єр» — селище Сахкамінь Кам’янець-Подільського району. Його основний вид діяльності теж полягає у добуванні декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю.

На ресурсі «YouControl» зазначається, що торік фінансові активи «Нігинського кар’єру» оцінювалися у 23-24 мільйони гривень, його виторг склав 9 мільйонів 100-200 тисяч гривень, а зобов’язання — 49-50 мільйонів гривень. Торік ріст його прибутків становив понад 2532 відсотків.

Нагадаємо, у 2013 році прокуратура звинувачувала очільника цього підприємства в тому, що він продавав щебінь за заниженими цінами й наніс державі 135,9 мільйона гривень збитків. Проте тоді правоохоронці не змогли довести вини директора «Нігинського кар’єру» у Вищому господарському суді. Крім того, у 2015 році хмельницькі поліцейські підозрювали працівників цього підприємства у спустошенні надр «Нігинсько-Вербецького» родовища.

До теми: Хмельницький залізничний вокзал можуть передати приватним компаніям

Державне підприємство «Понінківське» — селище міського типу Понінка Полонського району. Основним видом діяльності цього підприємства є змішане сільське господарство, зокрема, вирощування зернових культур. Ресурс «YouControl» наводить його останні фінансові показники за 2011 рік. Проте станом на листопад цього року державне підприємство мало податкову заборгованість у 72 тисячі 704 гривні.

Нагадаємо, прокуратура Хмельницької області встановила, що ДП «Понінківське» через приховані угоди оренди неправомірно надало в користування приватним компаніям землі, які мають особливу цінність. Крім того, ще у 2015 році Уряд вніс його у перелік підприємств, які підлягають приватизації.

Радгосп «Лісогринівецький» — село Лісові Гринівці Хмельницького району. Також має основним видом діяльності змішане сільське господарство. Ресурс «YouControl» повідомляє, що виторг радгоспу в 2018 році склав нуль гривень, а зобов’язання — 310-320 тисяч гривень. Його активи оцінювали в 210-220 тисяч гривень.

Державне підприємство «Староушицьке» — селище міського типу Стара Ушиця Кам’янець-Подільського району. Його основний вид діяльності зазначається як вирощування зернових і технічних культур. «YouControl» наводить його останні фінансові показники за 2006 рік. Проте станом на 1 листопада цього року державне підприємство мало 100 тисяч 598 гривень податкової заборгованості.

Нагадаємо, що «Староушицьке» ще у 2006 році визнали банкрутом, проте у відкритих реєстрах досі залишається інформація, що воно «не перебуває у процесі ліквідації».

Державне підприємство «Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів» — селище міського типу Дунаївці. «YouControl» зазначає, що у 2018-му його активи складали 79-80 мільйонів гривень, виторг — 67-68 мільйонів гривень, а зобов’язання — 27-28 мільйонів гривень. Ріст прибутків оцінюють в понад сім відсотків.

Нагадаємо, у 2017 році Держрезерв позивався до Дунаєвецького хлібокомбінату на понад 60 мільйонів гривень.

Державне підприємство «Хмельницьке» — місто Старокостянтинів. Його основний вид діяльності — вирощування зернових і технічних культур. Воно підпадало під продаж ще у 2015 році. «YouControl» подає останні фінансові показники цього державного підприємства за 2016 рік. Станом на 1 листопада 2019 року воно мало податкову заборгованість у понад 21 тисячу гривень.

Державне підприємство радгосп «Колодіївський» — село Колодіївка Кам’янець-Подільського району. Його основним видом діяльності зазначається вирощування зернових і технічних культур. За інформацією «YouControl», активи й виторг радгоспу після 2003 року оцінюють на рівні нуля гривень. Проте станом на 2018-й його зобов’язання складали 580-590 тисяч гривень.

Нагадаємо, що у 2017 році жителі Кам’янеччини вважали, що землі радгоспу «Колодіївський», які мали розпайовувати, були незаконно захоплені.

Манятинська державна сільськогосподарська машинно-технологічна станція — село Манятин Славутського району. Офіційно її основний вид діяльності — вирощування сезонних культур. Інформації про фінансові показники підприємства немає. Крім того, у «YouControl» зазначається, його статутний капітал рівний нулю гривень.

Державне підприємство «Сільськогосподарське підприємство «Хмельницьке» — село Цвітоха Славутського району. Його основний вид діяльності полягає у змішаному сільському господарстві. Це державне підприємство також підпадало під приватизацію в 2015 році. Ресурс «YouControl», зазначає, що торік активи, виторг і зобов’язання «Хмельницького» складали нуль гривень, останні позитивні фінансові показники були в 2014 році. Крім того, воно заборгувало 474 тисячі 893 гривні податків.

Крім того, під приватизацію підпадає державне підприємство «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу», яке має філію у Хмельницькій області.

Читайте також: Міністр Оржель заявив, що Європу не цікавить добудова ХАЕС

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую