ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

АТ «Хмельницькгаз» оштрафували за зловживання монопольним становищем

Економіка 5387
АТ «Хмельницькгаз» оштрафували за надання неконкурентної переваги певним виробникам газових лічильників
АТ «Хмельницькгаз» оштрафували за надання неконкурентної переваги певним виробникам газових лічильників. Фото: ілюстративне пресслужби АТ «Хмельницькгаз»

Антимонопольний комітет наклав на хмельницьких газовиків понад 16 мільйонів гривень штрафу.

Антимонопольний комітет України оштрафував 18 облгазів країни, які входять до групи Регіональної газової компанії. Загальна сума штрафних санкцій за зловживання монопольним становищем склала понад 380 мільйонів 200 тисяч гривень. У списку цих компаній є й АТ «Хмельницькгаз». Про це повідомила пресслужба Антимонопольного комітету України.

За її інформацією, нещодавно оштрафовані облгази з листопада 2016-го до липня 2018 року під час публічних закупівель побутових лічильників обліку газу висували додаткові необґрунтовані вимоги. Зокрема, вимагали від учасників тендерів обов’язкову наявність протоколу випробувань з позитивними висновками за РМ 081/39.434-2014, що є програмою досліджень лічильників у реальних умовах експлуатації. Її розробило державне підприємство «Укрметртестстандарт» на замовлення АТ «Дніпрогаз».

Однак представники «Укрметртестстандарт» зазначили, що їхня програма не є обов’язковим документом, передбаченим чинним законодавством. Вона не може бути застосована для розробки рекомендацій виробникам лічильників у частині доопрацювання або оптимізації їх технічних і метрологічних характеристик.

«Під час розгляду справи було встановлено, що за цією програмою АТ «Харківміськгаз» випробувало лічильники «Самгаз» та «Gallus». Надалі під час проведення закупівлі лічильників обліку газу на майданчику «ProZorro» група облгазів надавала перевагу саме пристроям «Самгаз» та «Gallus». Для цих компаній неконкурентні переваги були створені через вимогу до виробників лічильників мати протокол РМ 081/39.434-2014», — зазначили у пресслужбі Антимонопольного комітету України.

Тому антимонопольники визнали дії 18 облгазів країни — зловживанням монопольним становищем. Як наслідок, на них наклали штрафні санкції. АТ «Хмельницькгаз», яке обслуговує жителів Хмельницької області, крім Шепетівщини, оштрафували на 16 мільйонів 64 тисячі 333 гривні.

«Оштрафовані компанії мають сплатити вказані кошти у двомісячний термін з дня одержання рішення. Водночас це рішення може бути оскаржене до господарського суду міста Києва у такий же термін», — додали у пресслужбі антимонопольників.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет України у грудні минулого року вже штрафував АТ «Хмельницькгаз» за зловживання монопольним становищем. Тоді розмір санкцій для місцевих газовиків склав 12 мільйонів гривень. Причиною таких дій стало порушення прав споживачів. А саме — донарахування обсягу використаного людьми газу понад обсяги, визначені лічильниками.

Читайте також: Від газопостачання через порушення почали відключати будинки Хмельницького

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую