ye-logo.v1.2

Руська брама у Кам’янці-Подільському: кому і за скільки пам’ятку можуть здати в оренду

Економіка 3849
Башта Руської брами
Башта Руської брами. Фото: з порталу «Прозоро.Продажі»

Історичну пам’ятку заплановано віддати в оренду на п’ять років.

Історична пам’ятка Руська брама з баштами та укріпленнями, збудована у XV- XVI століттях у Кам’янці-Подільському, отримає нового орендаря. Ним може стати громадська організація «Клуб змішаних єдиноборств «Гуни». Саме її представники запропонували найвищу ціну на аукціоні, який пройшов сьогодні, 25 серпня.

Згідно з опублікованою документацією, Руська брама з баштами та укріпленнями є історичною пам’яткою XVI століття. Вона розташована у Кам’янці-Подільському на вулиці Руській, 93 і перебуває на балансі Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець».

Загальна площа виставленого в оренду майна становить понад 210 квадратних метрів. Зокрема, до її складу входять приміщення Казематної куртини (109,4 «квадрата»), Прибрамної башти (31,8 «квадрати») й Напівбашти з галереєю (69 «квадрати»). Технічний стан цього об’єкта визначений як «задовільний». А балансова вартість цієї пам’ятки у червні становила понад 2 мільйони 829 тисяч 395 гривень.

Стартова ціна та обмеження: якими є умови оренди Руської брами

Руську браму з баштами та укріпленнями заплановано здати в оренду на п’ять років. Стартовий розмір місячної плати визначили на рівні 16 тисяч 558 гривень 24 копійок. Оскільки вона є архітектурною пам’яткою, майбутній орендар зобов’язаний неухильно дотримуватися вимог чинного законодавства й умов охоронного договору. Наприклад, йому заборонено використовувати пам’ятку для нового будівництва, робити будь-які прибудови, переробляти її зовні та всередині. Крім того, додатково заборонено розміщувати там розміщувати пункти обміну валюти, банкомати, платіжні термінали, продавати книги, газети й журнали, відкривати майстерні, ательє, салони краси, перукарні, облаштовувати стоянки автомобілів і громадські вбиральні.

Казематна куртина, яка входить до складу Руської башти. Фото: з порталу «Прозоро.Продажі»

Казематна куртина, яка входить до складу Руської башти. Фото: з порталу «Прозоро.Продажі»

До речі, за інформацією видання «BBC Україна», до реставрації коштом держбюджету у 2007 році комплекс споруд Руської брами мав вигляд руїни. Опісля тут розміщувалися гончарні майстерні. А колишній орендар, місцевий історик Ігор Данілов, створив музей, присвячений темі фортифікації, та проводив екскурсії. Однак він помер у листопаді 2019 року й Руська брама чекає на нового орендаря.

Хто і за скільки може орендувати історичну пам’ятку

За право взяти в оренду Руську браму на сьогоднішньому аукціоні змагалося двоє учасників громадська організація «Клуб змішаних єдиноборств «Гуни» та фізична особа-підприємець Пархоменко Костянтин Сергійович. Останній, до речі, займався організацією низки історичних фестивалів. Наприклад, «Форпосту» в Кам’янці-Подільському. Натомість представники «Клубу змішаних єдиноборств «Гуни» проводили на території фортеці міжнародні турніри зі змішаних єдиноборств.

Перемогу на аукціоні здобула ГО «Клуб змішаних єдиноборств «Гуни». Її представники запропонували за місячну оренду колесу споруд Руської брами 18 тисяч 876 гривень 36 копійок. Це на понад дві тисячі гривень вище за пропозицію єдиного конкурента та на понад 2 тисячі 318 гривень — за стартову ціну. Наразі опубліковано повідомлення про намір укласти договір з представниками цієї громадської організації.

Казематна куртина зсередини. Фото: з порталу «Прозоро.Продажі»

Казематна куртина зсередини. Фото: з порталу «Прозоро.Продажі»

За інформацією ресурсу «YouControl», ГО «Клуб змішаних єдиноборств «Гуни» зареєстрована у Кам’янці-Подільському. Її керівником вказаний Нестеровський Юрій Євгенович, а засновниками — Лівіцький Андрій Леонідович і Добровольський Віталій Васильович.

Нагадаємо, раніше в оренду вже віддали дві історичні пам’ятки Кам’янця-Подільського. Наприклад, у травні — Міські ворота (Михайлівська брама), розташовані перед Замковим (Турецьким) мостом. Приватне підприємство «Старобульварний узвіз» запропонувало за їх оренду 8 тисяч 494 гривні на місяць.

А у червні товариство з обмеженою відповідальністю «АЛП Інвестмент», пов’язане з дружиною нардепа від «Слуги народу» Ігоря Марчука, отримало в оренду Різницьку башту. Представники цього товариства запропонували орендну плату на рівні 2 тисяч 137 гривень 50 копійок.

Читайте також: Продати колишню психлікарню за пів ціни: Хмельницька облрада знизила вартість свого майна

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую