ye-logo.v1.2

Компанія дружини нардепа хоче орендувати історичну пам’ятку в Кам’янці-Подільському

Економіка 3795
Різницьку башту на п\'ять років може орендувати ТОВ «АЛП Інвестмент»
Різницьку башту на п'ять років може орендувати ТОВ «АЛП Інвестмент». Фото: з порталу «Прозоро.Продажі»

Різницьку башту заплановано передати в оренду за пів ціни.

У Кам’янці-Подільському на вулиці Вали, 5 розташована пам’ятка XVI століття — Різницька башта. Невдовзі її приміщення на п’ять років може орендувати товариство з обмеженою відповідальністю «АЛП Інвестмент». Саме воно стало переможцем аукціону, проведеного 17 червня на платформі «Прозоро.Продажі».

Що відомо про Різницьку башту?

За інформацією Фонду державного майна, Різницька башта побудована наприкінці XVI століття. Тоді вона входила до системи фортифікаційних укріплень Старого міста. Вона захищала його зі східної сторони. Нині вона перебуває на балансі Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець».

З боку Смотрицького каньйону ця башта є триярусною, а висота її стін складає близько одинадцяти метрів. А з боку Старого міста — двоярусна з висотою стін 6,5 метра. Площа її приміщень становить 63,1 метра квадратних.

Різницьку башту заплановано передати в оренду на п’ять років. Оскільки вона є архітектурною пам’яткою, майбутній орендар зобов’язаний неухильно дотримуватися вимог чинного законодавства й умов охоронного договору. Наприклад, йому заборонено використовувати пам’ятку для нового будівництва, робити будь-які прибудови, переробляти її зовні та всередині.

Пам’ятку мають віддати в оренду за пів ціни

Впродовж останніх місяців Різницьку башту тричі намагалися передати в оренду. Перший аукціон мав пройти наприкінці квітня. Тоді початкова ціна оренди була визначена на рівні 4 тисяч 275 гривень на місяць. Проте торги скасували через відсутність учасників.

Як наслідок, початкову ціну знизили на половину — до 2 тисяч 137 гривень і 50 копійок. Однак через відсутність учасників довелося скасувати й повторний аукціон, запланований на 18 травня.

Й лише на третій раз, 17 червня, торги виявилися успішними. На аукціоні був лише один учасник ТОВ «АЛП Інвестмент». Тому воно й здобуло перемогу, запропонувавши за оренду Різницької башти 2 тисячі 137 гривень і 50 копійок. Далі з цим товариством мають укласти договір про передачу приміщення вежі в оренду й охоронний договір.

Співзасновницею є дружина нардепа: що відомо про ТОВ «АЛП Інвестмент»

За інформацією ресурсу «YouControl», ТОВ «АЛП Інвестмент» зареєстроване у Старій Ушиці. Воно спеціалізується на «іншій допоміжній діяльності у сфері транспорту».

Його співзасновниками є Дяконов Віталій Вікторович і Марчук Олена Володимирівна. Обоє пов’язані з народним депутатом від «Слуги народу» Ігорем Марчуком, обраним у Верховну Раду на 193 виборчому окрузі, який також охоплює Кам’янець-Подільський. Віталій Дяконов є його помічником на громадських засадах. А Олена Марчук, згідно з електронною декларацією нардепа, — його дружиною.

До речі, Олена Володимирівна є керівницею благодійного фонду «Місто сонця», який заснував її чоловік. А спільно з Віталієм Дяконовим вона також володіє ТОВ «Аграрне логістичне партнерство», яке зареєстроване у Києві.

Яку ще пам’ятку передали в оренду?

Поки не підписано усі необхідні документи ще зарано говорити, що Різницьку башту передали в оренду. Інша ситуація Міськими воротами (Михайлівська брама), які були зведенні перед Замковим (Турецьким) мостом зі сторони Старого міста. Однак тут йдеться про продовження оренди.

Відповідний аукціон був проведений 18 травня. Єдиний його учасник приватне підприємство «Старобульварний узвіз» запропонувало за оренду Міських воріт 8 тисяч 494 гривні. Фактично цю історичну пам’ятку підприємство використовує для розміщення «кіоску, павільйону, намету». Договір про продовження оренди на п’ять років було підписано 1 червня.

Договір з ПП «Старобульварний узвіз» про продовження оренди Міських воріт був підписаний 1 червня. Фото: з порталу «Прозоро.Продажі»

Договір з ПП «Старобульварний узвіз» про продовження оренди Міських воріт був підписаний 1 червня. Фото: з порталу «Прозоро.Продажі»

За інформацією ресурсу «YouControl», ПП «Старобульварний узвіз» зареєстроване у Кам’янці-Подільському. Воно займається «роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах». Засновником цього підприємства вказаний Синявський Антон Йосипович, якому також належить місцеве ПП «Кам’янець-Подільський сувенірний ринок».

Нагадаємо, директор НІАЗ «Кам’янець» Василь Фенцур розповідав кореспондентам сайту «Є», що раніше бажання орендувати Різницьку башту виявляла міська організація «Просвіта». Її представники планували створити там музей ковальства.

До теми: Продаж історичної пам’ятки: як у Деражні приватизовують особняк початку минулого століття

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую