ye-logo.v1.2

Львівська компанія може приватизувати історичний особняк у Деражні

Економіка 2847
Особняк Периторіна можуть продати за 700 тисяч 10 гривень
Особняк Периторіна можуть продати за 700 тисяч 10 гривень. Фото: з порталу «Прозоро.Продажі»

Пам’ятку початку XX століття намагаються продати з квітня минулого року.

Особняк адвоката Периторіна, збудований у Деражні орієнтовно в 1917-му, може отримати нового власника. Потенційного покупця державного майна вдалося визначили аж з дев’ятої спроби. Ним може стати львівське товариство з обмеженою відповідальністю «Котб груп фреш фрутс», яке належить жителю Дунаївців. Воно днями запропонувало за пам’ятку понад 700 тисяч гривень. Сайт «Є» з’ясував деталі цієї тривалої приватизації.

Особняк розташований у Деражні на вулиці Миру, 89. Це одноповерхова будівля з підвальним приміщенням і прибудованою котельнею. Її загальна площа становить 712,9 квадратних метрів. Особняк має кам’яний фундамент, цегляні стіни, шиферну покрівлю, дерев’яні перекриття, підлогу та сходи.

Його збудував орієнтовно в 1917 році місцевий адвокат Периторін. Спершу його використовував як житловий будинок, але невдовзі віддав в оренду під відкриття гімназії. Її після приходу радянської влади перетворили у трудову школу. Наразі будівля перебуває на балансі Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

До будівлі особняка прибудовано котельну. Фото: з порталу «Прозоро.Продажі»

До будівлі особняка прибудовано котельну. Фото: з порталу «Прозоро.Продажі»

Цінові гойдалки й скасовані аукціони: історія одної приватизації

Ціна приватизації особняка Периторіна стартувала з 319 тисячі 379 гривень. Перший аукціон пройшов 7 квітня 2021 року. Вже тоді він міг отримати нового власника. За його придбання дві фізичні особи-підприємці з різницею у 10 копійок запропонували по 500 тисяч гривень. Однак вони зрештою відмовилися від купівлі.

Відтак на кінець червня був оголошений новий аукціон. Стартову ціну знизили на половину — до 159 тисяч 689 гривень і 50 копійок. Втім, регіональному управлінню Фонду держмайна довелося його скасувати через вимоги чинного законодавства.

Почалася ледь не комічна ситуація з ціновими гойдалками. На аукціони за повну вартість не подавалося жодного учасника, тож ціну знову знижували. І так по колу впродовж багатьох місяців. Потенційного покупця вдалося визначити лише з дев’ятої спроби.

За скільки й кому можуть продати особняк Периторіна

Останній аукціон пройшов 18 лютого цього року. За право приватизувати будівлю змагалося три товариства з обмеженою відповідальністю. У фінал вийшли київське ТОВ «Фін ризик бут» і львівське ТОВ «Котб груп фреш фрутс».

Останнє запропонувало найвищу суму — 700 тисяч 10 гривень. Це на 10 гривень вище, ніж були готові дати представники «Фін ризик бут», і на 380 тисяч 631 гривню за стартову ціну.

Однак приватизація буде завершена лише після підписання відповідного договору. Крім того, у 2013 році особняк внесли у перелік щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Хмельницької області. Тож майбутній власник спершу повинен укласти охоронний договір. Згідно з ним, він буде зобов’язаний утримувати пам’ятку у належному стані, своєчасно провадити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення.

Що відомо про ТОВ «Котб груп фреш фрутс»

За інформацією аналітичної системи «YouControl», товариство з обмеженою відповідальністю «Котб груп фреш фрутс» зареєстроване у Львові на вулиці Шевченка. Основним видом його діяльності є гуртова торгівля фруктами й овочами. Розмір статутного капіталу становить 100 тисяч гривень. А керівником зазначений Лісовський Сергій Володимирович.

Раніше «Котб груп фреш фрутс» належало трьом львів’янам: Аттефу Аттії Абдаллі, Козаку Миколі Івановичу і Котбу Імаду Хамді. Однак наприкінці минулого року змінилися засновник і кінцевий бенефіціарний власник цього товариства. Тепер воно належить лише жителю Дунаївців Магері Андрію Васильовичу. У його власності перебуває ще дві юридичні особи, зареєстровані у Львові, — ТОВ «А-З арт» і благодійний фонд «Сузір’я життя».

До теми: У Хмельницькому облрада може продати історичну пам’ятку компанії місцевого колекціонера

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую