ye-logo.v1.2

У Хмельницькому облрада може продати історичну пам’ятку компанії місцевого колекціонера

Економіка 11095
Будинок на вулиці Проскурівській, 79 має статус історичної пам
Будинок на вулиці Проскурівській, 79 має статус історичної пам'ятки. Фото: автора

Вона запропонувала за її приватизацію понад 25 мільйонів.

Сьогодні, 19 листопада, відбувся аукціон з приватизації будинку на вулиці Проскурівській, 79, у якому понад пів століття діяло музичне училище. Після його переїзду Хмельницька облрада спершу планувала розмістити там краєзнавчий музей, але зрештою передумала й виставила на продаж. Таке рішення мотивували відсутністю достатніх коштів для проведення капітального ремонту. Попри це охочих приватизувати будівлю зі статусом пам’ятки історії виявилося вдосталь. Попередньо на аукціоні перемогло товариство з обмеженою «Проскурівінвестмент», яке належить місцевому колекціонеру Олександру Чернову.

За інформацією порталу «Прозоро.Продажі», за право приватизувати будинок на вулиці Проскурівській, 79 змагалося п’ять учасників. Облрада виставила його на продаж зі стартовою ціною 8 мільйонів 365 тисяч 673 гривні. Однак усі учасники були готові дати врази більше: жоден з них не запропонував менше як 20 мільйонів.

Найгостріша боротьба точилася між двома компаніями: чернігівським ТОВ «Ж.К. Масани» та хмельницьким ТОВ «Проскурівінвестмент». Останнє змогло перемогти, запропонувавши на сто гривень більше, тобто 25 мільйонів 600 тисяч 100 гривень. Це на 17 мільйонів 234 тисячі гривень 427 гривень вище за її стартову ціну.

Приватизація буде завершена лише тоді, коли переможець аукціону підпише договір з обласною радою та заплатить за комунальне майно. Також ТОВ «Проскурівінвестмент» має укласти пам’яткоохоронний договір, яким візьме зобов’язання підтримувати місцеву пам’ятку в належному стані.

Оновлено. Приватизацію будинку на вулиці Проскурівській, 79 вже завершено. Про це свідчить договір, підписаний 29 листопада між головою Хмельницької обласної ради Віолетою Лабазюк і уповноваженою представницею ТОВ «Проскурівінвестмент».

Що відомо про переможця аукціону

Згідно з ресурсом «YouControl», ТОВ «Проскурівінвестмент» зареєстроване у Хмельницькому на вулиці Грушевського. Його основним видом діяльності вказана «купівля та продаж власного нерухомого майна», а статутний капітал становить 900 тисяч гривень. Засновником і власником цього товариства зазначений Чернов Олександр Сергійович. У Хмельницькому він також відомий як колекціонер старовинних хатніх ікон і директор музею-бібліотеки Подільського товариства імені Григорія Савовича Сковороди.

Крім того, Олександр Чернов є співзасновником хмельницьких приватних підприємств «Штука-ХХ1 століття» та «УБА», кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Велавто Інвестмент», а також — засновником селянського (фермерського) господарства «Янна», що у селі Лугове колишнього Ярмолинецького району.

Коротко про історію будинку на Проскурівській, 79

Умовно його можна розділити на дві частини, збудовані у різні часи. Спершу наприкінці XIX століття там виник прибутковий будинок купця Пінхаса Мозеля. Ця цегляна споруда, що розташована поблизу нинішнього центрального входу на стадіон, зберігся майже без змін. Після початку Першої світової війни Пінхас Мозель віддав свій будинок військовим.

До цього будинку в 1936-1939 роках радянська влада прибудувала готель на 27 номерів. У 1959-у його ліквідували й передали приміщення новоствореному Хмельницькому музичному училищу (нині Хмельницький музичний коледж імені Владислава Заремби). Там заклад перебував до 2017 року, поки не переїхав у нове приміщення на вулиці Прибузькій, 8.

Кілька років тому виникла ідея розмістити там Хмельницький обласний краєзнавчий музей і облрада передала будівлю йому на баланс. Щоб для переїзду музею відреставрувати пам’ятку, вже навіть були проведені певні проєктні роботи. Однак вартість капітального ремонту виявилася завеликою для обласної скарбниці.

Як пояснював сайту «Є» начальник управління з питань спільної власності територіальних громад Хмельницької облради Едуард Монастирський, приблизна вартість таких робіт може становити 70-100 мільйонів гривень. Тому було вирішено, що недоцільно витрачати такі кошти.

Нагадаємо, 17 листопада пройшов аукціон з приватизації денного стаціонару обласного медичного центру психічного здоров’я (колишній психоневрологічний диспансер), який розташований у Хмельницькому на вулиці Кам’янецькій, 76/1. Облрада виставила на продаж цю будівлю зі стартовою ціною 989 тисяч 62 гривень і 38 копійок. На аукціоні перемогу здобула хмельничанка Тетяна Стасишина, яка запропонувала за приватизацію майна денного стаціонару 11 мільйонів 500 тисяч гривень.

Також нагадаємо, що наприкінці вересня пройшов аукціон з приватизації майна ліквідованої школи-інтернату в селі Соколівка Хмельницького району. Переможцем стало місцеве товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Ансевіан». Хоча обласна рада спершу визначила стартову ціну на рівні 4 мільйонів 647 тисяч гривень, агрофірма придбала його врази дешевше. А саме: за понад 1 мільйон 975 тисяч. Причиною стала кілька скасованих аукціонів, на яких не подався жоден учасник.

Приватизація майна Соколівської школи-інтернату була завершена 27 жовтня. Саме тоді обласна рада й «Агрофірма «Ансевіан» уклали відповідний договір.

Читайте також: Біля колеса огляду в парку Чекмана будують нову відпочинкову зону

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую