ye-logo.v1.2
18 Серпня, 2019

Заряджаймося від сонця!

Інші ЗМІ Економіка 2253
Фото: http://ngp-ua.info

У селі Ясенівка Ярмолинецького району Хмельницькій області група компаній “Екотехнік Прага” (Прага) відкрила першу сонячну електростанцію.

В офіційній церемонії відкриття взяли участь перші особи області, радник посла Чехії в Україні Ян Ербен, представники чеської компанії-виробника.

За словами голови облдержадміністрації Василя Ядухи, Хмельницька область відкрита для іноземних інвесторів та гарантує їм захищеність бізнесу.

“Як приклад, плідна співпраця з чеськими партнерами, які за п’ять тижнів побудували сонячну електростанцію потужністю 1 мВТ. Загальна сума вкладених інвестицій становить 26 млн. грн”, – сказав губернатор.

Площа земельної ділянки, на якій побудована сонячна електростанція становить 2,5 га. Це землі державного запасу.

В.Ядуха зауважив, що 35% комплектуючих електростанції (елементи кріплення і збір склопакетів сонячних конвекторів) вироблені на промислових підприємствах області: ДП “Новатор”, ПАТ “Укрелектроапарат”, ТОВ “Антонмаш”.

Власник групи компаній “Екотехнік Прага” Алеш Коростенські зауважвив, що річне виробництво енергії становитиме 2,3 млн кВ-год. Він додав, що з часом потужність сонячної електорстанції буде доведена до 5 мВТ.

“Термін експлуатації електростанції становить 35 років. Загалом на території Хмельницької області у 14 районах ми плануємо побудувати близько 40 сонячних електростанції. Кінцевий термін їхньої здачі – 2016 рік”, – сказав він.

Як відомо, 26 квітня цього року між Хмельницькою ОДА та ТОВ “Екотехнік Україна” підписаний меморандум вартістю близько 600 млн. євро іноземних інвестицій.

Інформує "Незалежний громадський портал" 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую