ye-logo.v1.2
17 Січня, 2020

Відстояли права учнів

Богдана Хмельницька Економіка 2109

За порушення прав учнів професійно-технічних закладів до відповідальності притягнуто 31 посадовця.

На Хмельниччині прокурорськими перевірками виявлено низку порушень вимог Закону України «Про професійно-технічну освіту». Про це повідомили у прес-службі прокуратури Хмельницької області.

 

В області функціонує 34 професійно-технічних навчальних заклади, у яких навчається понад 14 тисяч учнів. Але не всі вони отримують належну стипендію та плату за виробничу практику. Так, прокурором м.Нетішина встановлено, що керівництвом Нетішинського професійного ліцею замість передбаченого мінімального розміру - 275 грн. за вересень виплачено стипендію меншу на майже 8 гривень всім першокурсникам.

 

Проходження учнями виробничої практики повинно оплачуватись, про що вказується у договорах. Попри це на заробітку учнів вирішили «зекономити» керівники Понінківського професійного ліцею Полонського району, Деражнянського професійного аграрного ліцею. Аналогічні факти виявлені прокурорами м.Хмельницького, Віньковецького, Городоцького, Ізяславського, Теофіпольського районів, Старокостянтинівським міжрайонним прокурором.

 

У гуртожитках окремих професійно-технічних навчальних закладів значна частина учнів не забезпечена житлом, натомість там мешкають сторонні особи. Такі випадки, наприклад, виявлено прокурором м. Хмельницького у Хмельницькому професійному ліцеї електроніки та Хмельницькому професійному ліцеї. В гуртожитку останнього, який розраховано на 640 місць, проживають лише 208 учнів.

 

Тільки після втручання прокурора Ізяславського району гуртожитком забезпечено двох учнів-сиріт Плужненського професійного аграрного ліцею. Крім того, в цьому закладі учні масово пропускають заняття, а педагоги не з’ясовують причини відсутності підопічних, відмітки про пропуск уроків у журналі не ставлять. Так само в Деражнянському професійному аграрному ліцеї та Старокостянтинівському професійному ліцеї класні керівники не володіють інформацією про місцезнаходження відсутніх на уроках учнів.

 

Неналежний контроль за відвідуванням породжує бездоглядність, а відтак і злочинність. Упродовж 9 місяців поточного року 54 учнями професійно-технічних навчальних закладів вчинено злочини, 4 з них - учнями Ярмолинецького професійного ліцею. Дев’ятеро вихованців цього закладу притягнуто до адміністративної відповідальності за розпивання алкогольних напоїв, куріння, а торік ліцеїстами вчинено 11 злочинів. За наслідками перевірки прокурором району директору внесено подання.

 

На виконання вимог прокурора м.Кам’янця-Подільського, припинено паркування автомобілів на спортивному майданчику професійного художнього ліцею, 5 службових осіб притягнуто до відповідальності. Виявлено й інші порушення.

 

Загалом, за результатами перевірок додержання законодавства про професійно-технічну освіту міськрайпрокурорами області на захист прав дітей внесено 23 документи реагування, узагальнююче подання начальнику управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації, до відповідальності притягнуто 31 посадову особу.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую