ye-logo.v1.2

Вахтанг Кіпіані у Кам’янці-Подільському розповів, кого використовують як інструмент для знищення країни

Історія 3169
Кіпіані: В українській традиції немає культури домовлятися
Кіпіані: В українській традиції немає культури домовлятися. Фото: автора

Днями у місті відбулася конференція на якій піднімали тему українсько-польських стосунків зокрема під час ІІ Світової війни та Волинської трагедії зокрема.

Одним із спікерів був відомий український журналіст, публіцист, редактор проекту «Історична правда» Вахтанг Кіпіані.
Окрім участі у конференції Вахтанг Кіпіані зустрівся також зі студентами факультету української філології та журналістики Кам'янець-Подільського Національного університету ім. Івана Огієнка.

Історія – це те, що залишається на віки, саме тому про неї важливо писати, її важливо знати і досліджувати, переконаний журналіст.

Люди про історію говорять, сперечаються, вона є політичним інструментом в дискусіях, як всередині країни, так і на міжнародній арені.

«Ось зараз іде велика полеміка з Польщею щодо історичної пам’яті, теми Волині, ІІ світової війни, де українсько-польське питання не було вирішено і закінчилося конфліктом», – зазначив Вахтанг Кіпіані.

Особливо важливе знання та розуміння історії в наш час, коли в країні йде війна.

«У наш час, коли в країні йде війна, людина, яка не може визначитися ким вона є, стає як мінімум об’єктом для спецоперацій, зокрема Російської Федерації, а як максимум – є інструментом підкорення чи знищення нашої країни. Тому, як казав поет: поетом можеш ти не бути, а громадянином бути зобов’язаний. У нашій ситуації – ми з вами можемо не бути істориками, ані журналістами, але громадянами своєї країни – зобов’язані», – переконаний Кіпіані.

Як редактор сайту «Історична правда» він наголошував на тому, наскільки важливою є історія у житті кожного, адже кожен із нас час від часу стає героєм якоїсь історичної події.

У своїх документальних фільмах, які пан Вахтанг знімав протягом усього літа, він показує не лише класичну історію, але й історію моди, кухні, футболу та осіб, які були причетними до тієї, чи іншої події.

Студенти кажуть, зустріч виявилася надзвичайно корисною.

«Як практик-журналіст пан Вахтанг розповів про журналістську діяльність, наводячи багато хороших прикладів. Поради журналіста такого рівня обов'язково будуть корисними для подальшого саморозвитку та професійної діяльності», – каже студентка 4 курсу напряму Журналістика, Валерія Бартун.

Не оминув увагою Вахтанг Кіпіані й історію створення сайту «Історична правда» і вкотре нагадав, що це ресурс, який жодним чином не є одним проектом із популярним порталом «Українська правда», окрім того, що «ходить під його парасолькою».

«Коли я створював цей сайт, то розумів, що він не зможе відразу стати самостійним популярним ресурсом. Тоді була прийнята ідея приєднатися до більшого ресурсу. Це був яскравий приклад, що домовлятися в житті дуже важливо. Хоча в українській традиції культури домовлятися немає, тому й проблема в політиці, культурі навіть в медіа», – зауважив Вахтанг Кіпіані.

Надія ГАНЧУК, студентка ІV курсу,
Кам'янець-Подільського національного університету імені І. Огієнка.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую