ye-logo.v1.2
14 Листопада, 2019

Син проскурівських емігрантів, якого визнали одним із п’яти найвпливовіших психіатрів світу

Сергій ЄСЮНІН Історія 1260
Нині Аарону Т. Беку 96 років
Нині Аарону Т. Беку 96 років

За свою професійну діяльність Аарон Темкін Бек отримав чимало нагород.

Аарон Темкін Бек – американський психотерапевт, професор психіатрії Пенсільванського університету, творець когнітивної психотерапії, у сучасному світі найбільший спеціаліст з лікування депресій, автор понад 600 професійних статей і 25 книг. Народився Аарон Т. Бек 18 липня 1921 року у місті Провіденс (США) в родині емігрантів із Проскурова.

Родина Бек (в тодішньому українському написанні – Бик) походить з західно-подільського містечка Струсів (нині – село Струсів Тернопільської області), яке у ХІХ столітті перебувало у складі Австро-Угорської імперії. Голова родини Абрам-Симон Бик та два його сини Мойше та Бейріш були ремісниками-мідниками, які паяли та лудили різноманітний мідний посуд. Проте незначний попит на їхню роботу у невеличкому містечку не давав можливості безбідно жити. Розглянувши всі за та проти, родина зважилася до кардинальних змін – виїхати до Російської імперії, у сусідній регіон – Подільську губернію, де спробувати розвинути власну справу. Першим поїхав старший син Мойше, який 1871 року отримав право проживати і працювати у місті Проскурові. Через три роки розпорядженням Подільського губернатора він отримав вид на російське підданство та був приписаний до єврейської громади Проскурова. Того ж року до сина переїхав батько та брат. Справи у родини пішли вгору, особливо у Мойше. Маючи непоганий заробіток, у 1880 році Мойше Бик придбав у центрі Проскурова, при вулиці, що вела на Базарну площу, частину дерев’яного одноповерхового будинку. На початку 1880-х років Мойше відійшов від ремісництва та став займатись посередницькими справами. Головним помічником у нього був син Шимон, якого батько з дитинства залучав до всіх справ. У 1890 році Мойше та Шимон погодились на пропозицію барона Володимира Ренненкампфа стати управляючими його маєтку в селі Колибань Летичівського повіту. Батько та син стежили за веденням землеробських робіт, доглядали за фермою, домовлялись у Проскурові про збут продукції – цукрових буряків, м'яса, молока. Аби бути ближче до місця роботи, 1893 року Мойше Бик придбав будинок з земельною ділянкою на східній околиці Проскурова – у передмісті Ракове.

Тим часом Шимон Бик одружився з Еттою, донькою Аарона Ниссенгольца, шинкаря із містечка Городок Кам’янецького повіту. У Шимона та Етти було семеро дітей – дві доньки і п’ять синів. Старший син Гершель Бик (1886-1968) наприкінці 1890-х років був учнем в одній із приватних друкарень в Києві, де набув професійні навички друкаря. Повернувшись до Проскурова, влаштувався на роботу до друкарні Давида Голованевського, де працював переважно над виготовленням різноманітних афіш. На початку ХХ столліття, коли на Поділлі почалася хвиля єврейської еміграції, родина Бик виїхала з Проскурова до США – до міста Провіденс (штат Род-Айленд). Сталось це 1904 року. У Провіденсі на той час вже сформувалась доволі велика єврейська громада, і тому родина проскурівських емігрантів досить швидко адаптувалась на новому місці. Зокрема, Гершель Бик влаштувався на роботу друкарем та незабаром отримав паспорт, де його ім’я і прізвище на американський манер було записано як Гаррі Бек. У 1909 році він одружився з Елізабет Темкін, теж емігранткою з Російської імперії. У подружжя народилось п’ятеро дітей – донька і чотири сини. Наймолодшим був Аарон. Освіту він отримав в університеті Брауна (філологія і політологія) та медичній школі Гельського університету (неврологія та психіатрія). Спочатку практикував у різних шпиталях, а з 1954 року став викладачем у медичній школі Пенсільванського університету, де зайнявся науковими дослідженнями в галузі психіатрії. Головним об’єктом досліджень стали депресії та їх прояви, де Аарон Т. Бек досяг видатних результатів. Він розробив когнітивну теорію депресій, оціночні шкали депресій, рисків суїциду, заклав основи когнітивної терапії тощо.

За свою професійну діяльність Аарон Т. Бек отримав чимало нагород, почесних звань і вчених ступенів, був запрошеним професором в Гарварді та Оксфорде, став академіком American Academy of Arts and Sciences, був визнаний одним із п’яти найвпливовіших психіатрів світу… На сьогодні Аарон Т. Бек відзначив своє 96-річчя.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую