ye-logo.v1.2
16 Лютого, 2019

Знайдені речі підпільників ОУН презентували в обласному літературному музеї (ФОТО+ВІДЕО)

Історія 3285

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Майже 70 років знахідка пролежала в землі

Сьогодні, 11 травня, у Хмельницькому обласному літературному музеї презентували знайдені речі підпільників ОУН часів визвольних змагань українського народу в 40-50-ті роки ХХ століття.

За словами краєзнавців, знайдені речі належали членам крайового проводу ОУН «Поділля» Івану Ліщинському (псевдо «Матюшенко»), Михайлу Чергнезі (псевдо «Циган») та Йосафату Лазорку (псевдо «Тарас»).

«Навколо знахідки було знайдено десять мін та дві розтяжки, – розповідає Василь Горбатюк, директор Хмельницького обласного літературного музею. – Тому ми заключили, що бідон та прилегла до нього територія охороняються. Дослідивши навколишні землі, знайшли місце, де ймовірніше за все знаходилась криївка підпільників. Наприкінці червня 1951 року вони прибули сюди із Кам’янець-Подільського районного проводу, аби проводити агітаційну антирадянську діяльність на території Проскурівського, Старокостянтинівського та Красилівського районів. У 1952 році були заарештовані. Івана Ліщинського та Махайла Чернегу розстріляли більшовики у Проскурові. Йосафат Лазурко відбувся ув’язненням. До 2016 року проживав у селі Васьківчики, Шумський район, Тернопільська область».

Сторінка із часопису «Хрін».

Бідон, у якому з 1952 року пролежали речі підпільників.

Особисті речі підпільників: зубні щітки, дерев’яні ручки для писання, металеві коробочки з вазеліном, люстерка, помазки для гоління.

Нагадаємо, нещодавно поблизу села Підгірне Старокостянтинівського району в урочищі «Жеребки» місцеві краєзнавці випадково натрапили на бідон із особистими речами та друкованою продукцію підпільників ОУН.

Андрій ЗАВЕРУХА.

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас