ye-logo.v1.2
29 Січня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 8 лютого

Юна МІТРАШКО Історія 684
Павло Петров - військовий губернатор Кам'янця-Подільського
Павло Петров - військовий губернатор Кам'янця-Подільського. Фото: kampod.at.ua

Від давнини до сьогодення про людей та події.

В цей день у 1839 році військовим губернатором Кам’янця-Подільського та подільським цивільним губернатором призначено Павла Петрова — генерал-майора Російської армії, двоюрідного дядю (по лінії матері) російського поета Михайла Лермонтова.

Під час губернаторства Петрова почалися кардинальні зміни в політиці російського самодержавства щодо Правобережної України: 25 червня 1840 року Микола I підписав закон «Про повне поширення російського цивільного права на західні землі, які відійшли від Польщі».

Праця Павла Івановича в Кам'янці-Подільському була недовгою. Провівши все життя на військовій службі, у безперервних походах і боях, він не міг звикнути до нових умов. Петров періодично намагався довести генерал-губернаторові, що «Кам’янець не те місто, де повинен розташовуватися губернський центр». Головною причиною цього був клімат, який зовсім не сподобався начальникові губернії.

Не пропрацювавши й двох років, Павло Іванович подав прохання про звільнення у відставку у зв’язку з розладнаним у багатьох походах здоров’ям. 25 листопада 1840 року Петрова звільнили. Про постать Павла Петрова на Поділлі писав історик Анатолій Скрипник у монографії, присвяченій державним установам Подільської губернії в 1793—1914 роках та краєзнавець Олег Будзей.

 У 1920 році 8 лютого у Кам’янці-Подільському започатковано культурно-освітній часопис «Земля Подільська» («Ziemia Podolska») польською мовою. Це було можливо, тому що від листопада 1919 року до липня 1920 року місто знаходилося в руках польської адміністрації.

 У зоні проведення АТО 8 лютого 2015 року загинув Петро Шемчук, наймолодший командир взводу 3-го окремого танкового батальйону “Звіробій” (Десна).

23-річного бійця накрило мінометним вогнем, коли він, виконуючи бойове завдання, намагався врятувати танк та витягнути свого загиблого товариша Олександра Олійника. Петро Шемчук родом із села Чепелівка Красилівського району.

Указом Президента України за «особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Іменем Петра Шемчука, котрий загинув в зоні бойових дій, назвали Чепелівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, яка знаходиться у Красилівському районі, Хмельницькій області.
Рішення про перейменування школи прийняли під час сесії Красилівської районної ради.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую