ye-logo.v1.2
18 Жовтня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 10 березня

Юна МІТРАШКО Історія 1494
Перший рейс Як-42 в Хмельницькому, 1988 рік
Перший рейс Як-42 в Хмельницькому, 1988 рік. Фото: з архіву

Від давнини до сьогодення про людей та події.

10 березня 1994 року у Хмельницькому Центрі підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів державної митної служби України було розпочато навчальний процес. Він був створений у 1993 році і отримав у своє розпорядження 4-х поверхову будівлю на вулиці Тернопільській, 13/3. Майже рік у приміщенні проводилися ремонтні роботи, налагоджувалися зв’язки з митними установами, формувався педагогічний склад, створювалась навчально-методична база. Першим директором Хмельницького Центру став Олександр Корнійчук.

В цей день 1984 року засновано і почало самостійну роботу ВАТ «Хмельницьке авіапідприємство «Поділля-Авіа». Після кризових явищ кінця 1980-х–початку 1990-х років "Поділля-Авіа" відновило регулярні авіарейси з Хмельницького. Маючи літаки Ан-24, Ан-26-100, Ан-26, компанія почала здійснювати рейси не тільки до Києва та Сімферополя, а й за кордон – в Стамбул, Рим та ін. На час проголошення Україною незалежності, Хмельниччина вже була із сучасним, збудованим за всіма міжнародними нормами, аеропортом. Діяли вантажний та пасажирський термінали, митний пост.

У 1933 році 10 березня Постановою Ради народних комісарів Української Соціалістичної Радянської Республіки Кам’янець-Подільський інститут соціального виховання перетворено на педагогічний інститут, однак вже 1935 року його ліквідовували. В працях істориків цей період описаний як: «нова хвиля репресій настала в березні 1933 року, коли були «викриті» і заарештовані викладачі та професори, які кого вважались ворогами існуючого ладу». Найбільшою знахідкою для слідчих стали свідчення асистента інституту технічних культур в Кам’янець-Подільському. Не витримавши тортур, він обмовив багатьох своїх колег і заявив, що контрреволюційні осередки в місті діяли начебто в інституті соціального виховання, інституті технічних культур, науково-дослідному інституті птахівництва, гідробіологічній станції. Вони були, нібито, згуртовані в єдину організацію.

У 1861 році в Санкт-Петербурзі, у віці 47 років помер Тарас Григорович Шевченко — український поет, художник, громадський та політичний діяч.

10 березня 1787 року у селі Головчинці (тепер Кармалюкове Жмеринського району Вінницької області) народився Устим Якимович Кармалюк (Кармелюк) — український народний герой, керівник повстанського руху на Поділлі у 1813–1835 роках проти національного і соціального гніту українських кріпаків панами. Тричі був ув’язнений у Кам’янець-Подільській фортеці.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую