ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 4 квітня

Історія 3405
Сьогодні, 4 квітня, Хмельниччина відзначає  76-річчя визволення від фашистських загарбників
Сьогодні, 4 квітня, Хмельниччина відзначає 76-річчя визволення від фашистських загарбників. Фото: з архіву редакції

Що дізнався ад’ютант Симона Петлюри на Поділлі, визволення області від нацистів і не тільки...

4 квітня Хмельниччина відзначає річницю визволення області від нацистських загарбників. Визволення Поділля від німецько-фашистських загарбників розпочалося в січні 1944 року. Перший райцентр Плужне визволили 4 січня, а 31 березня – останній райцентр Дунаївці. За час окупації, в області фашисти розстріляли та закатували 477 698 мирних громадян і військовополонених, зокрема, у Проскурові – 81 тисячу, а 117 230 чоловік було вивезено на каторгу до гітлерівської Німеччини. Населення області зменшилося більше, ніж на 30 відсотків його довоєнної чисельності. Збитки, завдані окупантами народному господарству області, становили понад 18 мільярдів 571 мільйон карбованців у довоєнних цінах. Загалом, у боротьбі проти фашистів в області брали участь понад 20 тисяч чоловік, 37 партизанських загонів, об'єднаних у п'ять партизанських з'єднань.

В цей час у Летичеві вже почали організовувати навчання дітей. Завідувач Летичівським районним відділом освіти Іван Ярусевич, 4 квітня 1944 року, своїм наказом призначив директора Летичівської середньої школи. У школі почали працювати 9 учителів. В зв’язку з тим, що старе приміщення школи було напівзруйноване під час окупації, навчання в ньому проводити було неможливо, школу тимчасово поміщено.

4 квітня 1920 року Кам’янець-Подільський відвідав старший ад’ютант Симона Петлюри і вручив низку листів різним державним і військовим діячам. Крім того, він прояснив ситуацію щодо ставлення представників різних політичних сил до політики, яку проводив Головний отаман. Повернувшись до Варшави, він доповів: "Бачив і розмовляв з представниками усіх політичних партій. На словах зі мною все як найкраще, без мене і в розмовах з іншими - хто куди. А помий, які вони виливають, не вмістить в собі і русло річки камінецької. Мріють про утворення Всеукраїнської Національної Ради з функціями парламенту, "погнати" Директорію і сучасний Уряд".

У 1999 році цього дня у Кам’янець-Подільському індустріальному технікумі відкрито мінералогічний музей в якому зібрано чималу колекцію рідкісних мінералів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую