ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 7 квітня

Історія 3724
На фасаді приміщення залізничної станції Красилів полковнику Армії УНР Івану Луценку встановлено пам
На фасаді приміщення залізничної станції Красилів полковнику Армії УНР Івану Луценку встановлено пам'ятну дошку. Фото: facebook.com

Від давнини до сьогодення про людей та події.

7 квітня минає 101 рік від дня загибелі на залізничній станції міста Красилова одного з лідерів українського національно-визвольного руху доби Української революції 1917-1921 років, полковника Армії Української Народної Республіки Івана Митрофановича Луценка. На його честь в Красилові на фасаді приміщення залізничної станції встановлена пам’ятна дошка.

Іван Митрофанович Луценко (1863 — 1919) був лікарем, громадським, політичним і військовим діячем України. Луценко проживав в Одесі і працював вільнопрактикуючим лікарем, що застосовував нетрадиційні методи боротьби з людськими недугами. Був один з керівників Української Народної Партії, брав активну участь у створенні в одеської «Просвіти».

Під час Першої світової війни Луценко був полковником медичної служби російської армії. Іван Митрофанович входив до складу Центральної Ради. У жовтні 1917 року на З'їзді Вільного Козацтва був обраний генеральним хорунжим. Під час антигетьманського повстання І. М. Луценко — голова цивільного управління Таврійської області, за Директорії — командир військового загону.

У різних джерелах по-різному вказується місце та обставини смерті Луценка. Так в одних джерелах вказується, що Луценко І.М. загинув поблизу смт. Антоніни (Красилівський район), в других - в селі Кузимин, а в третіх - біля села Кузьмин, на Дністрі. Проте найбільш достовірною є інформація, що після прибуття на станцію Красилів Луценко потрапив у полон до більшовиків та був піднятий на штики в центрі Красилова.

7 квітня 1882 року у Вільно (нині Вільнюс) народився Дмитро Дорошенко — український державний і політичний діяч, історик, літературознавець та популяризатор історії Поділля. Від 26 січня до 10 квітня 1919 року жив і працював у Кам’янці-Подільському. Був приват-доцентом кафедри історії України Кам’янець-Подільського державного українського університету. За цей час написав і видав книгу «Про минулі часи на Поділлю» з підзаголовком «Коротка історія краю». Коли Дмитро Дорошенко повернувся у Мюнхен видав книгу «Мої спомини про недавнє минуле», в якій розповів і про своє перебування в Кам’янці-Подільському. Помер 19 березня 1951 року в Мюнхені.

7 квітня 2013 року на території Хмельницький області у зв’язку із таненням снігу, були підтоплені будинки у Старокостянтинівському, Волочиському, Летичівському Шепетівському, Старосинявському, Полонському, Білогірському, Дунаєвецькому, Чемеровецькому районах, а також у Хмельницькому.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую