ye-logo.v1.2
20 Вересня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 7 квітня

Юна МІТРАШКО Історія 1371
873 роки з часу першої письмової згадки про Меджибіж
873 роки з часу першої письмової згадки про Меджибіж. Фото: wikipedia.org

Від давнини до сьогодення про людей та події.

 З квітня 1146 року датується перша згадка про місто Меджибіж – один з найдавніших населених пунктів Поділля, занесених до списку історично населених місць України. В історичній літературі Меджибіж вперше згадується в Іпатіївському літописі 1146 року, коли київський князь Ізяслав Мстиславич передав у власність Святославу Всеволодовичу 5 міст, серед яких «Межибоже». Історик Олег Погорілець у своїх роботах вказує що заселення цієї території почалось набагато раніше в добу нижнього палеоліту (1 мільйон 200 тисяч років тому). Територія заселялась в місці злиття річки Південний Буг та його допливу – Бужка. Як місто «Побужжя» Меджибіж відомий з 12 століття, торгове місто яке мало зв'язки з поселеннями Волині та Київщини. В 13 столітті Меджибіж належав до Болохівської землі, мав дерев'яну фортецю з земляними валами, вона на жаль була знищена за часів боротьби Данила Галицького з монголо-татарами 1241 року. Наслідком тієї війни було знесення всіх укріплень руських міст близько 1255 року. Після цього край потрапив під безпосередню владу татар, залишався під нею майже 100 років.

7 квітня 1882 року у Вільно (нині Вільнюс) народився Дмитро Дорошенко — український державний і політичний діяч, історик, літературознавець та популяризатор історії Поділля. Від 26 січня до 10 квітня 1919 року жив і працював у Кам’янці-Подільському. Був приват-доцент кафедри історії України Кам’янець-Подільського державного українського університету. За цей час написав і видав книгу «Про минулі часи на Поділлю» з підзаголовком «Коротка історія краю». Коли Дмитро Дорошенко повернувся у Мюнхен видав книгу «Мої спомини про недавнє минуле», в якій розповів і про своє перебування в Кам’янці-Подільському. Помер 19 березня 1951 року в Мюнхені.

7 квітня 2013 року на території Хмельницький області у зв’язку із таненням снігу, були підтоплені приміщення у Старокостянтинівському, Волочиському, Летичівському Шепетівському, Старосинявському, Полонському, Білогірському, Дунаєвецькому, Чемеровецькому районах, а також у Хмельницькому.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую