ye-logo.v1.2
20 Вересня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 19 квітня

Юна МІТРАШКО Історія 856
Що про цей день розповідають історичні джерела
Що про цей день розповідають історичні джерела. Фото: ukrinform.ua

Про події краю, які стали історією.

У 1922 році цього дня в Кам’янці-Подільському організовано Центральний губернський історичний архів. Цю дату можна вважати початком архівної справи на Поділлі. Це стало можливо у Кам’янці-Подільському було найбільше зосереджено документів дореволюційних установ. Під юрисдикцію Кам’янець-Подільське архівного управління переходили всі архіви міста. На той час перед архівістами постали проблеми, як подолати розпорошеність місць збереження архівних документів у місті. Вони налагодити надійну охорону архівних підрозділів. Це дозволило зупинити масові крадіжки документів (десятками і сотнями) на обгортки для дрібних торгівців продуктами харчування (використовували їх і як папір, на якому можна писати, і для опалення приміщень). У 1925 році Подільський губернський історичний архів був ліквідований у зв’язку з ліквідацією губернії. На території теперішньої Хмельницької області були утворені три округи: Кам’янець-Подільська, Проскурівська і Шепетівська.

У 2015 році цього дня Хмельницькі боксери виграли три “бронзи” на Кубку України. Тоді у Миколаєві турнір зібрав найсильніших боксерів у десяти вагових категоріях.

А минулого року цього дня у Хмельницькому оголосили набір слідчих для розслідування злочинів, скоєних високопосадовцями, суддями, правоохоронцями, у новостворене Державне бюро розслідувань.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую