ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 27 квітня

Історія 4011
27 квітня 1990 року на Хмельниччині був піднятий перший український національний прапор
27 квітня 1990 року на Хмельниччині був піднятий перший український національний прапор. Фото: onlinetv.ukrhome.net

Про події краю, які стали історією.

У 1948 році 27 квітня в Шепетівці введено в експлуатацію паротурбінну електростанцію, цього дня вона виробила перший струм. Це була знакова подія враховуючи гостру нестачу електростанції в місті, яке активно відбудовувалось після війни. Це була перша черга електростанції потужністю 3,5 тисячі кіловатів. Будівництво другої затягнулося до початку 1960-х років. Потім виробляти електроенергію з вугілля чи мазуту стало не актуально, бо на той час вже почали прокладали лінії електропередач від гідроелектростанцій.

27 квітня 1990 року на Хмельниччині був піднятий перший український національний прапор. Це сталось у Нетішині після установчих зборів Народного Руху України. Противники встановлення українського національного прапора намагалися перешкодити цьому. Тому нетішинці оздобили стовп, на якому тримався прапор спеціальними ножами, щоб зірвати його було неможливо. Ці ножі збереглися й донині. Вже за незалежності, на місці підняття прапору встановили спеціальний пам'ятний знак на вшанування цієї події.

А ще Нетішин прикрашає патріотичний стінопис. Фото: uk.wikipedia.org

27 квітня 2011 року Хмельницькі веслувальники привезли три "золота" з кубку України. Найбільше з-поміж хмельничан на кубку України з веслування на байдарках та каное відзначилась Інна Грищун. Подолянка зуміла здобути два "золота". Також перше місце взяв Павло Алтухов, який змагався серед чоловіків.

В добу Української Центральної Ради у 1918 році відбувалася українізація шкільної освіти. Зрозуміло, що практично реалізувати це рішення було справою непростою. Проте завдяки зусиллям громадських діячів, передусім представників Подільського товариства «Просвіта», за досить короткий час вдалося досягти певних успіхів. Про стан українізації можемо судити із листа, адресованого головою шкільної ради Кам’янецького повіту О. Пащенко 12 червня 1918 р. Департаменту нижчої освіти Міністерства народної освіти Української держави: «Згідно відношенню Департаменту нижчої освіти від 27 квітня 1918 року No 154 Кам’янецька Повітова Шкільна Рада честь має повідомити відділ нижчої освіти, що цього шкільного року, не дивлючись на воєнні обставини, ужито всіх заходів щодо українізації початкових шкіл Кам’янецького повіту. З початку шкільного року учителям видалось розпорядження провадить навчання з І групою українською мовою, а в ІІ і ІІІ групах запропоновано давать кілька уроків в неділю української мови».

Олімпіада Пащенко, голова Кам'янець-Подільської повітової земської управи (1918–20 р.), очолювала повітову шкільну раду. Фото: radomyshl.blogspot.com

У 2018 році 27 квітня в Хмельницькому Національному університеті відбулося урочисте відкриття лабораторії технологій і моди. Хмельницький став другим містом, у якому започатковано таку лабораторію. Першу таку Лабораторію індустрії моди було відкрито восени 2017 року у Київському національному університеті технології та дизайну.

Відкриття лабораторії. Фото: khm.gov.ua

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую