ye-logo.v1.2
17 Жовтня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 27 квітня

Юна МІТРАШКО Історія 1565
27 квітня 1990 року на Хмельниччині був піднятий перший український національний жовто-блакитний прапор
27 квітня 1990 року на Хмельниччині був піднятий перший український національний жовто-блакитний прапор. Фото: ks-rda.gov.ua

Про події краю, які стали історією.

У 1948 році 27 квітня в Шепетівці введено в експлуатацію паротурбінну електростанцію, цього дня вона виробила перший струм. Це була знакова подія враховуючи гостру нестачу електростанції в місті, яке активно відбудовувалось після війни. Це була перша черга електростанції потужністю 3,5 тисячі кіловатів. Будівництво другої затягнулося до початку 1960-х років. Потім виробляти електроенергію з вугілля чи мазуту стало не актуально, бо на той час вже почали прокладали лінії електропередач від гідроелектростанцій.

27 квітня 1990 року на Хмельниччині був піднятий перший український національний жовто-блакитний прапор. Це сталось у Нетішині після установчих зборів Народного Руху України. Противники встановлення українського національного прапора намагалися перешкодити цьому. Тому нетішинці оздобили стовп, на якому тримався прапор спеціальними ножами, щоб зірвати його було неможливо. Ці ножі збереглися й донині. Вже за незалежності, на місці підняття прапору встановили спеціальний пам'ятний знак на вшанування цієї події.

27 квітня 2011 року Хмельницькі веслувальники привезли три "золота" з кубку України. Найбільше з-поміж хмельничан на кубку України з веслування на байдарках та каное відзначилась Інна Грищун. Подолянка зуміла здобути два "золота". Також перше місце взяв Павло Алтухов, який змагався серед чоловіків.

Минулого року цього дня у Хмельницькому Національному університеті відбулося урочисте відкриття лабораторії технологій і моди. Хмельницький став другим містом, у якому започатковано таку лабораторію. Першу таку Лабораторію індустрії моди було відкрито восени 2017 року у Київському національному університеті технології та дизайну.

Відкриття лабораторії. Фото: khm.gov.ua

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую