ye-logo.v1.2
9 Грудня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 9 червня

Юна МІТРАШКО Історія 1269
Олімпійська чемпіонка в метанні диска Фаїна Мельник
Олімпійська чемпіонка в метанні диска Фаїна Мельник. Фото: scoopnest.com

Від давнини до сьогодення про людей та події.

В 1945 році 9 червня у селі Бакота народилася легенда спорту Фаїна Мельник. Після того, як її рідне село затопило (27 жовтня 1981 року) переїхала з батьками у Донецьку область. Спортсменка стала рекордсменкою світу з метання диску 1971—1972, 1973—1978 років. У 1971 році нагороджена орденом «Знак Пошани» за досягнення у спорті. У 1987 році Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій при визначенні кращих легкоатлетів світу, визнала Фаїну Мельник «дискоболкою № 1 всіх часів».Мельник виступала на спартакіадах від Вірменії. Виступала за вірменське спортивне товариство "Севан", потім - клуб "Спартак" (Москва).

9 червня 2009 року Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка отримав Почесну грамоту Кабінету Міністрів України за вагомий внесок у розвиток освіти і науки України, підготовку висококваліфікованих фахівців.

9 червня 2010 року Кабінет Міністрів України та Уряд РФ уклали Міжурядову угоду про співробітництво у будівництві енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. Тоді підписувати угоду до Києва приїхав гендиректор російської державної компанії "Росатом" Сергій Кірієнко. Угода мала на меті організацію російською стороною кредиту на добудову двох ядерних енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції. До слова, 3 жовтня 2015 Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про припинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в будівництві енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС», який визнав угоду такою, що втратила чинність.

9 червня 2011 року у Хмельницькому відбулася спартакіада серед державних службовців, започаткована колишнім міським головою Михайлом Чекманом. Змагання проводились у дев'яти видах спорту. Найбільш фізично підготовленими виявилися представники управління освіти, яке і вибороло І місце.

Цього дня у 2015 році на базі Хмельницького об’єднаного міського військового комісаріату утворили новий підрозділ - роту охорони. До її складу увійшли військовослужбовці, які вже мають досвід участі у бойових діях, та добровольці. Основне завдання новоствореного підрозділу – охорона стратегічних об’єктів у місті та в районі.

Минулого року 9 червня у Кам'янці-Подільському проходив третій Міжнародний фестиваль «Ретрофест». Родзинкою фестивалю стала виставка ретро-автомобілів та ралі.

Ретро-ралі біля Старої фортеці. Фото: з архіву.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую