ye-logo.v1.2
20 Липня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 16 червня

Юна МІТРАШКО Історія 820
З якими подіями, 16 червня увійшло в історію Хмельниччини
З якими подіями, 16 червня увійшло в історію Хмельниччини. Фото: rivne1.tv

Від давнини до сьогодення про людей та події.

В архівних джерелах згадується про досить незвичний випадок, який стався в селі Колісець Теофіпольського району,  пов'язаний з місцевою церквою та чудодійною іконою Святого Миколая, яка там знаходилась. Отже, 16 червня 1835 року дружину місцевого селянина Сави Кватирчука, яка тікала від грози, вразила блискавка. Жінку звали Катерину, після удару блискавки вона не проявляла ніяких ознак життя і родина вирішила, що вона померла. За звичаєм, на третій день перед похованням її перевезли до церкви, де священик відправив заупокійну службу. Після служби Сава попросив священика, аби той помолився акафіст (довгий піснеспів прославлення) СвятомуМиколаю, ікона якого у цій церкві вважалася чудотворною. Коли священик закінчив молитву, жінка ожила і підвелася. Вона почувалася здоровою, ніби й не пережила удару блискавки. Письмові джерела не повідомляють про подальшу долю Катерини і Сави Кватирчуків, але на думку місцевих селян, чудо це відбулося завдяки іконі Святого Миколая. За переказами місцевих цю ікону Іван Злий у 1248 році знайшов на згарищі церкви, спаленої татарами. На подив селянина її зовсім не торкнувся вогонь. З того часу ікона зберігалася у церквах Колісця.

16 червня у 1977 році Хмельницький облвиконком затвердив межі Кам’янець-Подільського державного історичного заповідника площею 121 гектар. У заповідник увійшли Старе місто, прилеглий каньйон Смотрича, Замковий міст, комплекс Старого й Нового замків.

У 2014 році цього дня розпочалась реконструкція хмельницької Привокзальної площі. Тоді фонтани, тротуари, ліхтарі та все інше було тільки в планах і проектах. Роботи виконувало Хмельницьке будівельно-монтажне управління №69. У 2014 році вартість робіт була оцінена у 2 мільйони 100 тисяч гривень.

Минулого року 16 червня у Хмельницькому вперше з'явилась парасолькова алея. У центрі міста, поряд із кінотеатром "Планета" розвішали різнокольорові парасольки. Ця фотозона і сьогодні радує око містянам.

У Хмельницькому вперше з'явилась парасолькова алея. Фото: з архіву 16 червня 2018 року.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

  Так  Ні, дякую