ye-logo.v1.2
5 Липня, 2020

Колекцію скарбів Римської імперії подарували музею в Чорному Острові

Історія 1860
Усі речі з колекції були знайдені в околицях Чорного Острова
Усі речі з колекції були знайдені в околицях Чорного Острова. Фото: Олега Колеги

Знахідки передав місцевий мешканець.

Колекція скарбів часів Римської імперії поповнила Чорноострівський літературно-краєзнавчий музей. До закладу її передав місцевий краєзнавець Віталій Волинський.

«Це справді надзвичайний подарунок, вагоме поповнення музейних колекцій археології та нумізматики, - розповідає Олег Колега, зберігач фондів Чорноострівського літературно-краєзнавчого музею. – До колекції входять близько пів сотні речей, які належать до періоду перебування Римських легіонів на території Поділля й Чорного Острова зокрема. Частина колекції – це нумізматика – денарії різних імператорських епох. Є також фібули та застібки різноманітної форми - як бронзові, так і срібні… А ще лунниці – амулети-обереги, які були поширені в Римській імперії, а згодом і у слов’ян. Уламки ножа, списа, пряжок та застібок до римських строїв, частинки жіночих прикрас… Усі ці експонати зайняли одне з чільних місць у нашому музеї».

До теми: До музею в Кам’янці-Подільському передали колекцію конфіскованих монет.

Додає, що усі речі з колекції були знайдені в околицях Чорного Острова. Нині знахідки може побачити кожен відвідувач музею.

Колекцію до музею передав місцевий краєзнавець Віталій Волинський.

Лунниці, що належать до часів Римської імперії.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую