ye-logo.v1.2
21 Вересня, 2019

Колекцію скарбів Римської імперії подарували музею в Чорному Острові

Ірина ОЛІЙНИК Історія 1284
Усі речі з колекції були знайдені в околицях Чорного Острова
Усі речі з колекції були знайдені в околицях Чорного Острова. Фото: Олега Колеги

Знахідки передав місцевий мешканець.

Колекція скарбів часів Римської імперії поповнила Чорноострівський літературно-краєзнавчий музей. До закладу її передав місцевий краєзнавець Віталій Волинський.

«Це справді надзвичайний подарунок, вагоме поповнення музейних колекцій археології та нумізматики, - розповідає Олег Колега, зберігач фондів Чорноострівського літературно-краєзнавчого музею. – До колекції входять близько пів сотні речей, які належать до періоду перебування Римських легіонів на території Поділля й Чорного Острова зокрема. Частина колекції – це нумізматика – денарії різних імператорських епох. Є також фібули та застібки різноманітної форми - як бронзові, так і срібні… А ще лунниці – амулети-обереги, які були поширені в Римській імперії, а згодом і у слов’ян. Уламки ножа, списа, пряжок та застібок до римських строїв, частинки жіночих прикрас… Усі ці експонати зайняли одне з чільних місць у нашому музеї».

До теми: До музею в Кам’янці-Подільському передали колекцію конфіскованих монет.

Додає, що усі речі з колекції були знайдені в околицях Чорного Острова. Нині знахідки може побачити кожен відвідувач музею.

Колекцію до музею передав місцевий краєзнавець Віталій Волинський.

Лунниці, що належать до часів Римської імперії.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую