ye-logo.v1.2
16 Жовтня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 16 вересня

Юна МІТРАШКО Історія 829
Запис програми «Від усієї душі» в Кам'янці-Подільському
Запис програми «Від усієї душі» в Кам'янці-Подільському. Фото: з газети «Прапор Жовтня» Івана Свідера, джерело - kampod.at.ua

Що про цей день розповідають історичні джерела.

16 вересня 1890 року в Проскурів (нині Хмельницький) приїхав Олександр Купрін. Майбутній письменник приїхав у місто після закінчення 3-го військового Олександрівського училища. Тоді у Проскурові знаходилися підрозділи 46-го піхотного Дніпровського полку, де проходив службу молодий офіцер Олександр Купрін. Олександр Купрін прослужив у Дніпровському полку майже чотири роки, бажав зробити кар’єру штабного офіцера, та після невдалої спроби восени 1893 року вступити до академії Генерального штабу, він залишає армію.Роки служби та враження від армійського життя знайшли своє відображення у повісті Купріна “Поєдинок”, що зробила її автора знаменитим. Цей факт з історії міста досить-таки відомий, і тому хотілося б зупинитися на іншому – розповісти про полк, в якому довелося служити відомому літераторові. До слова, присутність у Проскурові такої великої військової частини значно впливала на життя провінційного міста. В ті часи офіцери були носіями інтелігентності, культури та благородства. Наявність військ сприяла також економічному розвитку міста, даючи значний прибуток (здача квартир під житло, продаж будівельних матеріалів, продовольства, задоволення інших потреб).

16 вересня 1978 року о 19.45 перша програма Центрального телебачення з Москви демонструвала передачу «Від усієї душі», яку було присвячено жителям Кам’янця-Подільського. Це був ювілейний — двадцять п’ятий випуск. Транслювали розповіді кам'янчан на весь Радянський Союз годину й 15 хвилин, саме стільки тривала передача. Програму було знято заздалегідь. Газета «Прапор Жовтня» про цю подію писала так: «Знову древній Кам’янець-Подільський став знімальним майданчиком. Цього разу до нас завітала кіногрупа з Центрального телебачення. Режисер Володимир Сергійович Акопов готує чергову, двадцять п’яту передачу з циклу «Від усієї душі». Телерозповідь буде про цікавих і шанованих людей міста, про його історичні та пам’ятні місця. Отож, стежте за програмою телепередач».

16 вересня 1999 року засновано Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт». Назва фонду походить від імені засновника хасидизму Баал Шем Това, який жив та працював на Поділлі й похований у Меджибожі. Від часу створення і до сьогодні організацію очолює голова правління Хмельницької іудейської релігійної громади Ігор Ратушний.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую