ye-logo.v1.2

Знайдена у Хмельницькому гармата досі не потрапила до музею

Історія 3622
Знайдений артефакт знаходиться на території комунального підприємства
Знайдений артефакт знаходиться на території комунального підприємства. Фото: автора

Після експертизи її обіцяли передати у музей історії міста.

У липні 2017 року в Хмельницькому на будівництві знайшли залишки військового танка. Коли розкопали, виявилося, що це, ймовірно, фрагменти башти танку КВ-2. Тоді їх передали на зберігання спеціалізованому комунальному підприємству «Хмельницька міська ритуальна служба». А після проведення незалежної експертизи обіцяли, передати у Музей історії міста Хмельницького". Кореспонденти сайту «Є» вирішили дізнатись, де зараз перебуває знахідка та коли хмельничани зможуть її побачити в експозиції музею.

Два роки тому новина про знайдену частина танку стала досить резонансною. Тоді точилось багато розмов, що з нею робити та чи складає вона історичну цінність для міста.

Тоді експерти з обласного відділу охорони пам’яток історії й культури визначили, що гармату виготовили у тридцятих роках минулого століття. А історик Ярослав Михайловський навіть відшукав фотографії цього танка. Він стверджував, що у Проскурові був лише один такий танк, який, ймовірно, залишився під час відступу радянських військ.

За словами Сергія Шпаковського, завідуючого відділом охорони пам'яток історії та культури у Хмельницькій області, для того, аби зрозуміти, яку цінність він має, і чи дійсно є частиною танка КВ-2, потрібно було провести незалежну оцінку та експертизу знахідки. Цим питанням мало зайнятись управління культури і туризму міста.

Проте, за два роки цих досліджень ніхто не проводив. Начальник управління культури і туризму Хмельницької міської ради Артем Ромасюков каже, що поки головним завданням є завершення будівництва нового музейного комплексу. Після цього буде можливість гармату перевезти і зайнятись реставрацією та оцінкою.

«На сьогодні такої оцінки немає. Її потрібно замовляти. Поки що нам і немає де її розмістити. Зараз ми будуємо музейний комплекс, і по його завершенні зможемо думати про розміщення різних експонатів, в тому числ й цього - як частинки історії Проскурова тієї доби. Тим паче, що це досить великий експонат. Вже на 2020 рік сектор охорони культурної спадщини зробить запит до бюджетної комісії на проведення оцінки. Якщо кошти передбачать, то ми зможемо це зробити вже на початку наступного року», - пояснює Артем Ромасюков.

Тож знайдений артефакт і досі на зберіганні у комунальному підприємстві «Хмельницька міська ритуальна служба». Директор підприємства каже, що башта танку важить близько п’яти тонн. Вона знаходиться на відкритій території під відкритим небом. Тому якимось чином її перемістити чи обладнати відповідне для зберігання місце важко.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую