ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Підземелля ХVIII століття в Полонному відкриють для туристів

Історія 5083
Цього року роботи з розчищення колишніх складів планують завершити
Цього року роботи з розчищення колишніх складів планують завершити. Фото: kultura.polonne.km.ua

Після досліджень та розчищення об’єкт хочуть музеєфікувати.

У Полонному планують продовжити дослідження підземної споруди, зведеної в ХVIII столітті. Вона, за висновками науковців, швидше за все використовувалася як підвальний склад для провіанту. Дослідження, нагадаємо, розпочали в серпні в рамках літньої польової археологічної школи. Реалізація цього проекту - результат перемоги громади у конкурсі «Малі міста — великі враження» Міністерства культури України.

Досліджуючи підземну споруду, археологи зробили чимало цікавих відкриттів. А повністю розчистити галерейні об’єкти планують вже до кінця року.

«Довелося добряче попрацювати. Підземелля були дуже замулені. Тут археологи та волонтери розчистили дві галереї, поєднані між собою. Одну – протяжністю 15 метрів, іншу – 8 метрів. Наразі в одному з так званих «рукавів» дійшли до замурованого місця. Колись, в свій час, люди облаштували частину підземелля під погріб, перемурувавши споруду, яка тягнеться вглиб. Щоб з’ясувати, куди далі веде споруда, потрібно руйнувати ці погреби. Поки ми такого наміру немаємо. Наразі будемо досліджувати інший «рукав», який, сподіваємося, дасть можливість відкрити і облаштувати вхід до підземелля. Тут величезний завал, тож робота потребує чималих зусиль», - розповідає Тетяна Ярославська, начальник відділу культури та туризму Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади.

За словами пані Тетяни, археологи, які були запрошені досліджувати підземелля в рамках літньої польової археологічної школи, вже виконали свою частину роботи. Але місто, маючи бажання довести дослідження підземель до логічного кінця, хоче знову їх запросити. Адже ці історичні об’єкти дуже важливі для полончан. Для цього з міського бюджету планують виділити кошти, щоб продовжити дослідження. Сподіваються, що цього року роботи з розчищення колишніх складів завершать.

Споруда стане туристичним об'єктом. Фото: kultura.polonne.km.ua

В майбутньому цей підземний об’єкт в Полонному планують музеєфікувати.

«Споруда збереглася дуже добре. Тут зовсім небагато обвалів, які не важко відреставрувати. Цеглу, що випадала зі склепінь, ми зберегли, тож будемо намагатися повністю відтворити автентичний вигляд цієї споруди. Вона обов’язково стане туристичним об’єктом міста. Також зараз готуємо документи, щоб внести підземну галерею до переліку об’єктів культурної спадщини», - зазначає Тетяна Ярославська.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую