ye-logo.v1.2

У серпні в Полонному стартує літня польова археологічна школа

Туризм 8916
Частина підземель, які збереглися
Частина підземель, які збереглися. Фото: надано авторами проекту

Практичної археології та азів навчатимуть провідні археологи України.

Проведення літньої польової археологічної школи Полонська громада виграла у конкурсі культурно-мистецьких проєктів «Малі міста – великі враження».

Попередньо школу планують запустити у середині серпня, зараз проводять підготовчі організаційні роботи, налагоджують зв’язки з усіма учасниками та готуються до прийняття як викладачів так і учасників школи.

«Ми маємо домовленості з інститутом археології Національної академії наук України та Кам’янець-Подільська архітектурно-археологічна експедиція, яку очолює Павло Нечитайло. В рамках цієї школи ми збираємо експедицію археологів, їх буде орієнтовно десять чоловік та групу волонтерів із тридцяти осіб. А також запрошуємо усіх бажаючих, хто хоче взяти участь у цій школі, подавати свої заявки та реєструватися. Зараз ми працюємо над своєю сторінкою у Фейсбуці, де будемо розміщувати всі новини і там також можна буде зареєструватися», – пояснює начальник відділу культури та туризму Полонської міської ради, Тетяна Ярославська.

Проєкт передбачає оплату проживання і харчування учасникам.

У рамках літньої польової археологічної школи організатори планують проводити розкопки Підземних шляхів XVII- XVIII століття, на базі яких провідні археологи України і навчатимуть усіх бажаючих тонкощам професії. Також, в рамках школи будуть проходити теоретичні лекції археологів України, які навчатимуть азів археологічної діяльності та техніки безпеки при розкопках.

За словами начальника відділу культури та туризму Полонської міської ради Тетяни Ярославської, цим проєктом вони хочуть привернути увагу не просто до Полонного як до тисячолітнього міста, але й популяризувати конкурентоспроможний туристичний об’єкт – Підземних шляхів XVII- XVIII століття.

Підземні шлях у Полонному вже намагалися досліджувати, але вони потребують чималого ресурсу

«Ми хочемо поєднати і розкопки унікального туристичного об’єкту, і навчання для тих, кому цікавий напрямок археології. Основою проєкту є польова археологічна школа, результати якої дадуть можливість заговорити про місто з його підземними історичними комунікаціями далеко за його межами. Хочемо привернути увагу до археологічних досліджень наших Підземних шляхів та інших подібних цінних об’єктів культурної спадщини України. Тому що головна, звісно, мета, щоб до нас їхали туристів з усієї України та закордону», – пояснює Тетяна Ярославська.

У проєкті значиться, що місто Полонне з більш ніж тисячолітньою історією входить до переліку історично населених місць України. Хоча ще у XVII ст. полонська фортеця вважалась неприступною та була наймогутнішою твердинею Волині, вже сьогодні про містечко мало що відомо широкому загалу. Але Полонне приховує в собі безліч таємниць своєї багатої на визначні події історії, які поступово відкриває для жителів міста. За попередніми висновками археологічних експедицій, які проводилися раніше, Полонне має велику і розгалужену систему підземель, залів, що датуються XVII-XVIIІ cт.,і безумовно, є цінними, але недослідженими об’єктами культурної спадщини, які не мають аналогів на території Хмельницької області.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую