ye-logo.v1.2
15 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 28 жовтня

Юна МІТРАШКО Історія 403
28 жовтня 1974 року створено заказник «Кармалюкова гора»
28 жовтня 1974 року створено заказник «Кармалюкова гора». Фото: tovtry.com

Про події краю, які стали історією.

28 жовтня 1974 року постановою Ради Міністрів Української РСР створено заказник «Кармалюкова гора». У постанові дано коротку характеристику заказника: «Товтровий кряж, на якому зростає грабово-дубовий ліс із домішкою дуба скельного. Гора Кармалюка зв’язана з численними легендами. На горі є скіфське городище». Заказник розкинувся поблизу села Привороття Друге. Загальна площа 765 гектарів, Входить до складу національного природного парку «Подільські Товтри».

Починаючи з 2009 року, щорічно 28 жовтня Україна відзначає День визволення від фашистських загарбників, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні». Традиційно з нагоди пам’ятної дати хмельничани несуть квіти та лампадки до меморіалів.

29 жовтня 2014 року у Львівському військовому шпиталі від тяжких поранень у зоні АТО помер хмельничанин Руслан Ліщук. Сержант, військовослужбовець механізованого батальйону 128-ї гірсько-піхотної бригади під час розвідувальної операції в місті Щастя потрапив у засідку. Граната розірвалася у нього за спиною. Руслан залишився без ноги та руки, були поранення у голову, його доправили до Харківського шпиталю, де він прийшов до тями, потім переправили до Львова. Два тижні лікарі боролися за життя українського воїна.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую