ye-logo.v1.2
27 Вересня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 7 листопада

Історія 740
7 листопада 2017 року на фасаді хмельницького залізничного вокзалу встановили меморіальну дошку відомому історику Михайлу Грушевському
7 листопада 2017 року на фасаді хмельницького залізничного вокзалу встановили меморіальну дошку відомому історику Михайлу Грушевському. Фото: з архіву

Від давнини до сьогодення про людей та події.

7 листопада 1824 року землемір Вікентій Рудлицький рапортом на ім’я Подільського губернатора скаржився на виконання генерального плану забудови Проскурова. Після масштабної пожежі 1822 року для Проскурова вперше розробили перспективний план забудови. Тому і з проблемами його реалізації губернська влада зіштовхнулась вперше. Поки план два роки проходив процедуру затвердження, проскурівчани-погорільці розпочали відбудову своїх помешкань без плану та без належного нагляду міських урядовців. Як результат, забудова першого року вийшла хаотичною. Тож не маючи досвіду у таких питаннях губернська влада звернулась до будівельної комісії Міністерства внутрішніх справ за поясненнями: хто має наглядати та відповідати за дотриманням забудови. Реакція Петербурга була блискавичною – вийшов Указ імператора , у якому обов’язки нагляду за забудовою були покладені на поліцію: «…Проскуровской Градской полиции подтвердить Указом неусыпное и строгое наблюдение за постройкою в городе Проскурове, производимою с тем, чтобы жители не отступали от планов и фасадов Высочайше апробованных…». На виконання Указу проведено ряд заходів: визначили будинки, що потребують «исправления фасадов», зобов’язали знести самовільні прибудови до будинків, заборонили будувати тимчасові напівземлянки замість будинків, вирівняли ширину вулиць тощо.

7 листопада 1942 року видання «Нова Шепетівщина» інформувало про початок роботи Шепетівської цукроварні. В повідомленні йшлося: "В минулу неділю відбувся пуск цукроварні і посвячення її протоієреєм Федором Прибитом… Відбудовчими роботами керував головний інженер Василь Шуляк. Було установлено дві нових машини (пробільну і вакуум-апарат), збудовано трясучку, реставровано електростанцію. Раніше в Шепетівці, коли працював цукрозавод, іригаційні води, які мали багато отруйних речовин, зливалися в річку Гуска. Тепер для іригаційних вод побудовані спеціальні відстійники… При заводі за дозволом пана гебітскомісара відкрито їдальню, де готують робітникам смачні м’ясні страви". 

7 листопада 2017 року на фасаді хмельницького залізничного вокзалу встановили меморіальну дошку відомому історику Михайлу Грушевському. Присвятили подію до 100-річчя Української революції. Автор меморіальної дошки скульптор Роман Албул. За словами місцевого краєзнавця Сергія Єсюніна, Грушевський двічі побував на хмельницькому вокзалі. Один з таких візитів був у 1891 році, коли ще молодий Михайло Грушевський працював над своєю дисертацією, і приїхав на станцію Проскурів, а звідти вже відправився в Кам'янець-Подільський, де був декілька тижнів.  

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую