ye-logo.v1.2
29 Січня, 2020

У Меджибожі археологи натрапили на поховання та залишки дзвіниці давньої церкви

Ірина ОЛІЙНИК Історія 4126
Знайдений прицерковний могильник - багатошаровий
Знайдений прицерковний могильник - багатошаровий. Фото: з фейсбуку

Розкопки проводилися перед забудовою ділянки.

У Меджибожі археологи натрапили на фрагмент фундаменту дзвіниці Успенської церкви середини XVII століття. Як розповідає завідувач сектором археології Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Віктор Вєтров, його виявили під час археологічного нагляду на приватній території, який здійснювали перед початком будівництва.

«Ця ділянка розташована поблизу знищеної місцевої пам’ятки - Успенської церкви, час будівництва якої припав на середину XVII сторіччя, - каже Віктор Вєтров. - Храм був повністю зруйнований наприкінці 50-х років ХХ століття. Наразі стовідсотково ми поки не можемо визначити точне розташування церкви, для цього необхідні фахові дослідження. Та все ж, можемо сказати, що ділянка під приватну забудову, на якій ми вели археологічний нагляд, відноситься до території подвір’я церкви. Під час розкопок тут ми зафіксували частину фундаменту дзвіниці та прицерковний могильник. Він багатошаровий. Нижні поховання належать до періоду Київської Русі. Надалі буде проводитися антропологічне визначення цих кістяків: стать, вік, за можливості етнічна приналежність».

Віктор Вєтров зазначає: те, що археологи натрапили на такі знахідки, ще раз вказує на важливість досліджень території Меджибожа. Особливо, перед будівельними роботами. Наслідки порушення цих норм наразі спостерігають в центрі містечка, де проводився благоустрій території та будівництво фонтану без попередніх геологічних та археологічних досліджень.

До теми: Земля йде з-під ніг: у центрі Меджибожа утворилися провалля.

«Дослідження історичної частини селища - вкрай важливе на сьогодні питання. Однак селищна рада його не лише не ініціює, а й проводить будівельні роботи без попередньої археологічної розвідки. Як наслідок, маємо руйнацію історичного центру Меджибожа. А це - втрати і в історичному аспекті, і гроші на нове будівництво, вважайте, викинуті на вітер», - зазначає археолог.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую