ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 11 листопада

Історія 1001
Напис на цій арці свідчить: «Тут проходив король Станіслав Август 11 листопада 1781 року»
Напис на цій арці свідчить: «Тут проходив король Станіслав Август 11 листопада 1781 року». Фото: andy-travel.com

Від давнини до сьогодення про людей та події.

11 листопада 1781 року Кам’янець-Подільський відвідав польський король Станіслав Август. Про цю подію і досі нагадує Тріумфальна брама в Старому місті (сучасна адреса — Татарська, 20), яка веде на подвір’я Кафедрального костелу. Напис латинською мовою на арці сповіщає: «Тут проходив король Станіслав Август 11 листопада 1781 року». Прибувши у місто король направився у до Кафедрального костелу святих апостолів Петра й Павла, там він вислухав святу месу. Потім його вітали духовні та світські особи. Зокрема, летичівський підкоморій Казимир Ліпінський від імені всіх жителів краю побажав королю щасливого перебування в столиці Поділля. З костелу король вирушив пішки до будинку коменданта Яна де Вітте, де для нього приготували помешкання. Відвідини короля тривали до 16 листопада. За цей час він оглянув кам'янецьку фортецю, зустрівся з духівництвом та побував у прикордонному селі Брага, звідки через Дністер оглянув Хотин.

11 листопада 2011 року в Києві український письменник Юрій Андрухович презентував видання «Лексикон інтимних міст». У ньому письменник розповідає про 111 міст, у яких йому довелося побувати і пережити там приємні, а іноді і не дуже, пригоди. В списку міст між Женевою і Зальцбургом, Кельном та Києвом, є розповідь автора про його життя в Ізяславі, яке тривало сорок п’ять днів.

11 листопада 2016 в зоні антитерористичної операції загинув Олег Суприкін з у селища Наркевичі Волочиського району. Чоловіку було 29 років. Він служив у 131 окремому розвідувальному батальйоні. Загинув під час виконання службових обов'язків в селищі Станиця Луганська, що на Луганщині.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую