ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 18 листопада

Історія 1285
18 листопада в історії краю
18 листопада в історії краю. Фото: proskuriv.khm.gov.ua

Що про цей день розповідають історичні джерела.

18 листопада 1920 року у Проскурові було встановлено радянську владу. Цього дня у ході наступу Червоної армії бригади Котовського та Голубенка після бою з українськими частинами групи генерал-хорунжого Загородського заволоділи Проскуровом. Силою зброї більшовики остаточно встановили в місті радянську владу. У зв’язку з ліквідацією повітів у березні 1923 року був сформований Проскурівський округ, до складу якого увійшли колишні Проскурівський і Летичівський повіти. Центром округу став Проскурів, замість ліквідованих волостей утворено 16 районів. А в жовтні того ж року було ухвалено постанову Подільського губвиконкому про організацію в місті Проскурові міської ради.

18 листопада 1922 року анонсували посилення боротьби із хабарництвом на Шепетівському залізничному вокзалі. Інформацію про це розмістили у харківському часописі «Южный гудок». Для всіх охочих кудись поїхати у касах часто не вистачало квитків, тож почастішали випадки їхнього збуту касирами за додаткову «доплату».

18 листопада 2015 року в зоні АТО загинула медик із Ярмолинеччини Алла Вовк. 47-річна жінка перевозила поранених з поля бою до шпиталю, загинула у ДТП. Поблизу села Гречишкине Новоайдарського району на автодорозі сполученням Сіверськодонецьк – Новоайдар в автомобіль з пораненими врізалася вантажівка.

Торік 18 листопада кам'янчанка Катерина Таірова встановила рекорд України. Цього дня Національним реєстром рекордів України в Києві був зафіксований рекорд України «Відтворення найнижчої ноти жіночим голосом» (нота «соль» великої октави G2) частотою 98 Hz у виконанні Катерини Таірової.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую