ye-logo.v1.2
14 Грудня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 18 листопада

Юна МІТРАШКО Історія 448
18 листопада в історії краю
18 листопада в історії краю. Фото: з архіву

Що про цей день розповідають історичні джерела.

18 листопада 1920 року в Проскурові (нині Хмельницький) було встановлено радянську владу. Цього дня в ході масового наступу Червоної Армії, кавалерійська бригада Г.Котовського та 135-а стрілецька бригада М.Голубенко після бою з українськими частинами групи генерала-хорунжого А.Загородського заволоділа Проскуровом. 19 листопада штаб 45-ї дивізії Й. Якіра розташувався в будинку на вул.Олександрівській, 46 (нині – Проскурівська). На Поділлі та в місті остаточно встановлена радянська влада. В міських казармах (біля переїзду на Дубове) розташувалася 8-а кавалерійська дивізія Червоного козацтва, яка згодом перейменована в 1- у Запорізьку кавалерійську дивізію Червоного козацтва. Дивізія перебувала тут до 1941 р. і була найбільшим військовим підрозділом у Проскурові у довоєнні роки.

18 листопада 2015 року в зоні АТО загинула медик із Ярмолинеччини Алла Вовк. 47-річна жінка перевозила поранених з поля бою до шпиталю, загинула у ДТП. Поблизу села Гречишкине Новоайдарського району на автодорозі сполученням Сіверськодонецьк – Новоайдар в автомобіль з пораненими врізалася вантажівка.

Минулого року 18 листопада кам'янчанка Катерина Таірова встановила рекорд України. Цього дня Національним реєстром рекордів України в Києві був зафіксований рекорд України «Відтворення найнижчої ноти жіночим голосом» (нота «соль» великої октави G2) частотою 98 Hz у виконанні Катерини Таірової.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую