ye-logo.v1.2
12 Грудня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 30 листопада

Юна МІТРАШКО Історія 248
30 листопада в історії Хмельниччини
30 листопада в історії Хмельниччини. Фото: report.if.ua

Події краю, які увійшли в історію.

30 листопада 1913 року відбулося відкриття товаро-пасажирського руху на ділянці Проскурів – Старокостянтинів – Шепетівка. Про цю подію повідомила газета «Подолія» номері за 1 грудня 1913 року. У повідомленні йшлося: «Вчора, 30 листопада, відбулось відкриття товарно-пасажирського руху по Подільської залізниці Проскурів - Шепетівка. Відкриття руху відбулося в присутності начальника краю і начальника губернії». Під час будівництва залізниці у цьому напрямку, на північно-східній околиці міста Кам'янця-Подільського були збудовані станція і вокзал. На західній околиці міста Проскурова, на території тодішнього села Гречани (нині мікрорайон Хмельницького), де Подільська залізниця перетиналась із Жмеринсько-Волочиською гілкою Південно-Західної залізниці, спорудили паровозне депо та залізничні майстерні. Взагалі, на лінії було споруджено 13 станцій та 1 роз’їзд. Це був перший етап спорудження Подільської залізниці.

30 листопада 1942 року в Проскурові окупанти ліквідували гетто. Розташовувалось воно в колишніх колгоспних конюшнях на східній околиці села Лезневе (нині мікрорайон Хмельницького). Перебувавших у гетто євреїв розстріляли, загалом близько 9500 осіб (крім євреїв-проскурівчан були розстріляні євреї з Миколаїва, Чорного Острова та Фельштина). До того ж в кінці 1942 – в 1943 роках окупантами проводилися масові розстріли мирних проскурівчан інших національностей (українців, поляків, росіян). Загальна кількість жертв фашистського режиму по Проскурову за роки окупації – 16570 мирних мешканців. Нині на місці загибелі майже 9 тисяч людей встановлений пам’ятний знак.

30 листопада 1990 року у Кам’янці-Подільському почалося створення кабельного телебачення. Першого абонента до мережі кабельного телебачення під'єднано 6 червня 1991 року.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую