ye-logo.v1.2
21 Січня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 7 грудня

Юна МІТРАШКО Історія 464
7 грудня в історії Хмельниччини
7 грудня в історії Хмельниччини. Фото: knig.org.ua

Що про цей день розповідають історичні джерела.

7 грудня 1897 року парафія в селі Цибулівка Кам’янецького повіту отримала першого священника. Про цю подію писало видання «Подольские епархиальные ведомости». В повідомленні йшлося, що самостійну парафію в селі Цибулівка утворено 14 квітня (2 квітня за старим стилем) 1897 року, вона була без священника 7 місяців 23 дні. Першим священником став Гавриїл Рогозинський, який витримав випробування в екзаменаційній комісії та рукопокладений у священники. До того він був дияконом Миколаївської церкви міста Кам’янця-Подільського.

7 грудня 1944 року на Поділлі завершився рейд підрозділу Української повстанчої армії під командуванням Семена Котика («Вира»). Військові побували у Шепетівському, Славутському, Полонському та Старокостянтинівському районах. В той час рейди були одним із найпоширеніших видів повстанської діяльності. За своїм спрямуванням вони поділялися на бойові та пропагандистські. Метою перших було спровокувати напругу в середовищі ворога, завдати йому відчутних втрат та завадити провести концентрований наступ. Пропагандистські рейди були спрямовані на популяризацію визвольного руху, поширення антирадянських настроїв серед населення, створення сприятливих умов для активної повстанської діяльності. Поділлям прокотився пропагандистський рейд, розпочався він 4 жовтня і тривав до 7 грудня.

У 2001 році міста Київ і Кам’янець-Подільський стали партнерами. Відповідну угоду цього дня підписали тодішній міський голова Кам’янця-Подільського Олександр Володимирович Мазурчак і тодішній міський голова Києва Олександр Олександрович Омельченко.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую