ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 29 лютого

Історія 1772
29 лютого - випадає раз на чотири роки
29 лютого - випадає раз на чотири роки. Фото: day.kyiv.ua

Від давнини до сьогодення про людей та події.

29 лютого 2012 року на Хмельниччині з’явилися кнопки термінового виклику поліції. Розмістили їх в місцях масового скупчення людей - супермаркетах, аптеках, магазинах та автозаправочних станціях. У Хмельницькому тоді було встановлено 80 кнопок термінового виклику міліції, а загалом по області – 143. Знайти цю тривожну кнопку можна було за спеціальним вказівником-наклейкою з надписом «Терміновий виклик міліції». До створення централізованої системи швидкого виклику міліції залучили підприємців, керівників установ та організацій.

29 лютого 2016 року в Хмельницькому прийняли рішення підвищити вартість проїзду в маршрутках. З 1 березня проїзд дорожчав на 50 копійок: з 3-х до 3,50 гривні. Сьогодні, нагадаємо, вартість проїзду в маршрутках – 5 гривень до 20:00 та 6 гривень – після 20:00.

29 лютого 2016 року сайт «Є» повідомляв про те, що на Сході в зоні АТО загинув боєць з Шепетівки Олександр Андрійович Тимошишин. Загинув він напередодні, 28 лютого, під час виконання бойового завдання поблизу Артемівська. 1 березня його поховали в рідній Шепетівці. Олександр Тимошишин добровольцем пішов на фронт, був солдат 54-ї окремої механізованої бригади. За особисту мужність, сумлінне та бездоганне служіння українському народові, зразкове виконання військового обов'язку посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. 23 травня 2017 року в Шепетівській ЗОШ № 6 Олександру Тимошишину було відкрито меморіальну дошку. Також він - Почесний громадянин міста Шепетівка (січень 2017, посмертно).

Олександр Тимошишин загинув на Сході України. Фото: memorybook.org.ua

В Енциклопедії історії України опублікованій на сайті Інституту історії України зазначено, що 29 лютого помер князь Василь-Костянтин Острозький - український князь, якого звали некоронованим королем Русі, який був великим володарем і визначним політичним діячем, а також засновником міста Старокостянтинів. У інших джерелах подається також дата, що князь помер у ніч з 22 на 23 лютого 1608 року. У своєму дослідженні Ігор Тесленко, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія», автор численних статей та монографій з генеалогії князівських і шляхетських родів українських воєводств Речі Посполитої XVI—XVIII століть зокрема встановив, що князь помер не раніше 5 години ранку 23 лютого 1608 року. Невдовзі після цього була організована почесна варта з дворян небіжчика, яка перебувала при його труні до дня похорону в острозькому Богоявленському соборі. Підготовка жалобних урочистостей потребувала великих капіталовкладень. Частину витрат покрив спеціальний податок, який жителі князівства повинні були сплатити у березні 1608 року. Поховання було призначене на останню неділю квітня.

Костянтин Острозький вважається засновником Старокостянтинова. Фото: radiosvoboda.org

29 лютого - Міжнародний день орфанних (рідкісних) захворювань. Затверджений він ініціативою європейської організації з вивчення рідкісних хвороб. Прийнято вважати, що рідкісні захворювання – це ті, які зустрічаються з частотою рідне, ніж один випадок на дві тисячі. Тож смволічно, що День орфанних захворювань відзначають раз на чотири роки - 29 лютого. У Хмельницькому 2020 рік запам’ятається тим, що напередодні, 28 лютого, в обласному центрі презентували фотовиставку особливих хмельницьких родин. Її героями стали саме діти з орфанними, тобто рідкісними, захворюваннями разом зі своїми сім’ями. 25 світлин розмістили у виставковій залі міської ради. За словами ініціаторів проєкту, таким чином хотіли привернути увагу суспільства до проблем, з якими зіштовхуються родини особливих дітей. Також у цей день відбулося підписанням Меморандуму про співпрацю та плани об’єднати для того, щоб разом обстоювати права діток, покращувати опіку, діагностику, лікування таких пацієнтів.

Героями виставки стали діти з орфанними, тобто рідкісними, захворюваннями разом зі своїми сім’ями. Фото: з архіву

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую