ye-logo.v1.2

18 лютого: історія, події та факти

Історія 1877
Бої на барикадах 18 лютого 2014 року
Бої на барикадах 18 лютого 2014 року. Фото: uk.wikipedia.org/Mstyslav Chernov

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Цей день фактично ознаменував завершальний етап Революції Гідності. Саме 18 лютого 2014 року в столиці розпочалися жорстокі протистояння між силовиками та протестувальниками. Вони тривали впродовж 18-21 лютого. За цей час, за офіційною інформацією Міністерства охорони здоров’я України, загинули 82 людей та ще 622 було поранено. Наслідком цих подій стало відсторонення парламентом Віктора Януковича від виконання президентських обов’язків і призначення дострокових виборів нового очільника держави.

18 лютого 2014 року також отримало назву «чорний вівторок». Вранці того дня учасники Революції Гідності запланували провести акцію «Мирний наступ». Вони хотіли пройти колоною до Верховної Ради, де нардепи мали розглядати внесення змін до Конституції щодо обмеження повноважень президента.

Протистояння розпочалися дорогою до будівлі парламенту. Бійці спецпідрозділу «Беркут» застосували проти учасників акції світло-шумові гранати та помпові рушниці. У відповідь протестувальники почали кидати у тих каміння та петарди. Близько 13-ї години «Беркут» почав відтісняти мітингарів на вулиці Інститутській у бік майдану Незалежності. З кожною годиною бої на барикадах, які нашвидкуруч будували люди, лише загостювалися.

Ввечері силовики вдалися до штурму майдану, а опівночі було підпалено Будинок профспілок, де перебували протестувальники.

Внаслідок тих протистоянь жителі Хмельниччини втратили кількох земляків: 26-річного Артема Мазура з Хмельницького (помер у лікарні 3 березня) та 36-річного Віталія Васильцова зі села Гаврилівці, Кам’янець-Подільського району.

Дізнавшись про нові сутички в Києві, чимало жителів Хмельницького 18 лютого знову вийшли на головну площу міста. Крім того, частина мітингувальників пройшла колоною вулицями обласного центру, щоб закликати людей приєднатися до загальнонаціонального протесту.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

1913 рік — Мексиканський політик Педро Ласкуран встановив доволі неоднозначний світовий рекорд. Він пробув на посаді президента країни лише 45 хвилин. За цей час він склав присягу, призначив спадкоємця та пішов у відставку.

1930 рік — Американський науковець Клайд Томбо відкрив дев’яту планету Сонячної системи, яку пізніше назвали Плутоном. Таку ідею запропонувала 11-річна англійська школярка. За сучасною класифікацією, тепер Плутон вважається карликовою планетою, хоча деякі науковці вважають доцільним повернути йому колишній статус.

Цього дня народилися

1780 рік — Олексій Венеціанов, художник грецько-українського походження, учень Володимира Боровиковського.

1856 рік — Софія Русова, українська письменниця, громадська діячка та визначний педагог. Її вважають однією зі зачинательок українського фемінізму.

Цей день в історії Хмельниччини

На жаль, цього дня не минулося без трагічних звісток з фронту. Так, 18 лютого 2015 року під час виходу особового складу з Дебальцеве загинув розвідник 128-а окремої гірсько-піхотної бригади Олександр Пастухов. Поховали воїна у рідному селі Ставниця Летичівського району. У 2019 році, щоб вшанувати пам’ять Героя, його односельці висадили фруктовий сад.

Цього ж дня у 2018 році в Київському військовому госпіталі помер Юрій Кушнір — сержант 46-го батальйону спецпризначення Збройних Сил України «Донбас». 39-річного телеграфіста поранив ворожий снайпер влітку 2017 року під Мар’їнкою. Пів року медики київського шпиталю боролися за його життя, проте врятувати Героя не вдалося. Воїна поховали у його рідному селі Жиленці Ярмолинецького району.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую