ye-logo.v1.2

Унікальна кумисолікувальна здравниця та екострайк — 19 червня в історії

Історія 2445
Кумисо-гідропатичний курорт у Славуті
Кумисо-гідропатичний курорт у Славуті. Фото: photo-lviv.in.ua

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

19 червня 1879 року польське видання «Gazeta Warszawska» писало про офіційне відкриття унікального кумисолікувального закладу, яке на той час стало доволі визначною подією.

Заснував кумисолікувальну здравницю у Славуті князь Роман Сангушко у 1876 році. Заклад став унікальним, оскільки аналогів йому не було у всій імперії, тому його робота викликала неабияке зацікавлення преси того часу. Деякі джерела говорять і про те що у 1904 році, у Славуті на лікуванні перебувала Леся Українка.

Знаходився лікувальний заклад поблизу залізничної станції, що було досить зручно для тих, хто приїздив сюди поправити здоров’я здалеку. Курорт складався з двох спеціальних будівель – водолікувальної та кумисолікувальної. Вони знаходились посеред соснового гаю над річкою Горинь, місцеві мешканці знали цей закритий район як «кумис».

У рекламних проспектах санаторію вказували, що основні лікувальні засоби санаторію це - лісний клімат та кумис. Величезні хвойні ліси Славути служать природними інгаляторами, яких неможливо замінити штучними пристроями. А для виробництва кумису у закладі є до ста кобил. Кумис заготовлюється спеціалістом-татарином під постійним наглядом ординаторів закладу і лікарів-асистентів. Станом на 1903 рік у Славутському кумисолікувальному закладі пролікувалося 15800 хворих.

Цей день в історії Хмельниччини

19 червня 2001 року здійснюючи піший перехід з Ужгорода до Севастополя, до Кам’янця-Подільського завітав 43-річний історик, мандрівник-дослідник і фахівець екстремального одиночного виживання Сергій Гордієнко. Під час своїх експедицій Сергій Гордієнко не використовує жодні автотехнічні засоби, крім невеликого каяка (невеликий човен — авт.). У Кам’янці він поспілкувався з істориками та школярами. Головна мета Сергія Гордієнка — довести, що людина може вижити у будь-яких умовах, потрібно лише подолати власний страх.

Цього дня у зоні проведення Операції об’єднаних сил загинуло троє подолян. Зокрема, у 19 червня 2014 року загинули старший сержант Андрій Повстюк зі Славути й підполковник Ігор Ляшенко із Шепетівки. Того дня вони пішли у розвідку на лінії Ямпіль (Донецька область) - Закотне (Луганська область), де проходили бойові дії. Військові потрапили у ворожу засідку. Захисники служили у 24-й окремій механізованій бригаді оперативного командування «Північ».

А у 2016 році в зоні ООС загинув 41-річний прапорщик Ігор Хом’як з Плужного, що на Ізяславщині. Військовий потрапив під мінометний обстріл поблизу Попасного.

19 червня 2018 року на хмельницькому майдані Незалежності громадські активісти вимагали зупинити екологічну катастрофу, яка загрожує жителям Полонщини через забруднення викидами Понінківською картонно-паперовою фабрикою річки Хомора.

Головною вимогою учасників акції протесту була — негайна модернізація очисних споруд паперової фабрики. Фото: з архіву редакції

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1819 - до Ліверпуля зі США прибула "Саванна" - перший пароплав, що перетнув Атлантичний океан
  • 1846 - у Нью-Джерсі (США) відбувся перший в історії бейсбольний матч.
  • 1963 - після майже пів сотні обертів навколо Землі та понад 70 годин польоту, на Землю повернулася перша в світі космонавтка Валентина Терешкова.

Цього дня народилися

  • 1623 - народився Блез Паскаль, визначний французький математик, фізик, літератор і філософ.
  • 1754 – Жан Батист Меньє де ла Плас, французький військовий інженер, винахідник дирижабля.
     

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую