ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Різьблена голова кабана у хмельницькому музеї: які секрети приховує експонат

Історія 1417

Свого часу вона була частиною побуту княжої сім’ї Сангушко.

Витончено вирізьблена з дерева голова дикого кабана представлена у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї. Свого часу вона була частиною побуту княжої сім’ї Сангушко. Які секрети приховує експонат та чим він цікавий, сайту «Є» розповіли музейники.

«Часи правління родини Сангушко – цікава та велична сторінка історії нашого краю, - каже Катерина Данилова, наукова співробітниця музею. - Завдяки розвинутій торгівлі та промисловості, період їхнього правління мав великий вплив на наш регіон. Разом з тим, навіть деякі побутові речі, які належали родині, мають цікавий, а подекуди і унікальний характер. Наприклад, в Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї зберігаються такі речі того періоду як гравюра палацу Сангушків у Славуті авторства Наполеона Орди, дерев’яний герб династії князів «Вершник на коні» XVII-XVIII століття, а також мармурові скульптури французьких майстрів у стилі бароко, які свого часу прикрашали вхід до палацу».

А «родзинкою» виставки «Проскурів - романтика старовини» є робота із дерева дуба - голова кабана, яка також свого часу була частиною побуту родини Сангушко. Як розповідає Катерина Данилова, відвідувачі зазвичай припускають, що, можливо, це була скарбниця для зберігання коштів або ємкість, в якій охолоджували шампанське. Але насправді - це оригінальна оправа для нічної вази або ж по-простому - горщика.

Працівники музею зазначають, що експонатом цікавились навіть колеги з київського музею історії туалетів. Додають, що такі речі розміщалися не в палацах, а у мисливських будиночках.

Голова кабана вирізьблена з дуба

Вона слугувала оправою для нічної вази або ж по-простому - горщика

Саша КОВАЛИК

Читайте також: Унікальний артефакт: фігурку шахового короля ХІІ століття знайшли у Меджибожі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую