ye-logo.v1.2

Концтабір «Шталаг-355» у Проскурові — 20 серпня в історії

Історія 3489
У концентраційному таборі «Шталаг-355» за роки війни було вбито майже 65 тисяч людей
У концентраційному таборі «Шталаг-355» за роки війни було вбито майже 65 тисяч людей. Фото: forum.genoua.name

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

20 серпня 1941 року на території нинішньої військової частини у мікрорайоні Ракове в Хмельницькому нацисти організували табір особливого режиму для радянських військовополонених «Шталаг-355». У ньому за роки війни окупанти вбили майже 65 тисяч людей.

Військовополонених розміщували у казармах і стайнях. Територію огородили колючим дротом і встановили вежі з кулеметами. В’язнів майже не годували, тримали в холоді, постійно виводили на важкі роботи, а хворим навіть не надавали медичної допомоги. Тих, хто не витримував такого режиму і вмирав (а таких щодня було кілька сотень), закопували на території табору. Після завершення війни, на місці братських могил, було облаштовано Меморіал пам’яті жертв нацистського режиму.

Цей день в історії Хмельниччини

У статті «Сторінки історії православної церкви у місті Хмельницькому: Храм Різдва Богородиці» історик і краєзнавець Сергій Єсюнін пише, що у Проскурові встановлення радянської для Православної церкви ознаменувалося атеїстичним тиском. Зокрема, важкі часи настали для Храму Різдва Богородиці, який на той час був кафедральним собором.

Спершу у 1924 році органи радянської влади прийняли рішення конфіскувати приміщення вікарства, а у 1932-у взагалі ліквідували Проскурівсько-Летичівське вікарство. Того ж року зі собору зняли дзвони. Представники комуністичної влади аргументували своє рішення потребою в індустріалізації.

А постановою міської ради від 20 серпня 1937 року храм зачинили. Усе церковне майно було реквізоване. У невідомому напрямку зникли найцінніші реліквії. Наприклад, чудодійна ікона Божої Матері, дарохранильниця. Завершилося все передача приміщення собору під склад мінеральних добрив. Однак, попри ті важкі часи, Храм Різдва Богородиці вцілів і до нашого часу та є найстарішою спорудою обласного центру, адже його збудували у 1835-37 роках.

Після зачинення Храм Різдва Богородиці радянська влада перетворила його на склад мінеральних добрив.
Фото: kulturaxm.files.wordpress.com

У ніч з 20 на 21 серпня 2010 року сталася масштабна пожежа на території Хмельницького речового ринку. Тоді загорілися склади з килимами. Полум’я охопило понад 250 квадратних метрів ринку. Над ліквідацією займання працювало 15 пожежних відділень.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1667 - вийшла друком епічна поема у білих віршах «Втрачений рай» англійського поета Джона Мільтона. Нині вважається одним із найвидатніших літературних творів, написаних англійською мовою.
  • 1896 - у Києві відбулося освячення кафедрального собору святого Володимира.
  • 1897 - індійський лікар шотландського походження Рональд Росс експериментально довів, що малярія передається шляхом комариних укусів.
  • 1912 - американський винахідник Томас Едісон запатентував фонограф і електробатарею.
  • 1925 - засновано Канівський музей-заповідник "Могила Т. Г. Шевченка" .

В цей день народилися

  • 1847 - народився Болеслав Прус (Александр Гловацький), польський письменник.
  • 1884 - народився Омелян Ковч, український греко-католицький священик, блаженний католицької церкви. Навесні 1943 року заарештований гестапо за надання допомоги євреям. У березні 1944 року спалений у крематорії концтабору Майданек.
  • 1913 — Роджер Уолкотт Сперрі, американський нейробіолог, лауреат Нобелівської премії. Встановив функціональні відмінності лівої і правої півкуль мозку.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую