ye-logo.v1.2

Заборона компартії та відкриття нового архіпелагу - 30 серпня в історії

Історія 1330
Про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні
Про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні. Фото: ілюстративне pixabay.com

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Наприкінці серпня 1672 року після недовгої облоги Кам'янець загарбали турки. Жителям міста, також військовій злозі було дозволено покинути Кам'янець в триденний строк. 30 серпня 1672 року більшість жителів міста на 300 возах покинули місто. За кільна днів після цього відбувся урочистий в'їзд султана Магомета ІV через Руську браму до міста. Поляки робили неодноразові спроби повернути місто, але невдало. Населення покидало місто, завмерла торгівля, більше третини будівель було зруйновано, а решта пошкоджені. Спроби відновити місто як торговий центр зазнали невдачі навіть після повернення Кам'янця до польської корони.

У 1699 року за Карловицьким договором Туреччина повернула Польщі Поділля, i Кам'янець. Одразу ж після виходу турків з міста польська шляхта поновила утиски i переслідування руських українців.

Цей день в історії Хмельниччини

30 серпня 1974 року у Хмельницькому відкрили середню школу №5 (нині навчально-виховний комплекс №6). ЇЇ необхідність виникла через те що з розвитком промисловості міста у південно-західному мікрорайоні з'явилися два заводи союзного значення – радіотехнічний завод та завод «Катіон». Вони потребували великої кількості робітників. А тому почалася забудова мікрорайону, збільшилась кількість населення, у тому числі й дітей. У мікрорайоні функціонувала в кінці 60-х на початку 70-х років лише одна школа. Тому в 1973 році по вулиці Молодіжній розпочалося будівництво нової школи, розрахованої на 960 учнів. У перший рік роботи в закладі навчалось майже 700 учнів, працювало 42 вчителі.

30 серпня 2015 року у селі Миньківці у Славутському районі становили пам’ятний знак загиблим українцям і полякам у бою з царським військом. 22 травня 1863 року під селом Миньківці відбувся кривавий бій між царським військом і повстанцями. В бою загинуло близько сотні поляків і українців, які боролися за свободу. Віддати шану героям, та відкрити пам’ятний знак на місці битви прибули представники Польщі та усі небайдужі до тих трагічних подій.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

• 1873 рік - Під час дрейфу затертого льодами судна «Тегетгоф» австрійська полярна експедиція Карла Вайпрехта і Юліуса Пайєра наткнулась на великий архіпелаг, не нанесений досі на карти. Вони назвали його на честь імператора Австрії Землею Франца Йосифа.
• 1919 рік - Київська група військ, складена з І і ІІІ галицький корпуси та Запорізька група військ армії УНР на чолі з генералом Української Галицької армії Антіном Кравсом зайняла Київ, що стало найбільшим успіхом українського соборного фронту. Однак наступного дня столиця України без бою перейшла під контроль білогвардійських військ Антона Денікіна, союзницькі відносини з якими сподівалося налагодити українське командування.
• 1991 рік - Президія Верховної Ради України на підставі висновків Тимчасової комісії з перевірки діяльності посадових осіб, органів влади, управлінь, об'єднань і організацій у зв'язку з державним переворотом 19-21 серпня заборонила діяльність Компартії України. Власність і майно КПУ та КПРС на території України перейшло на баланс Верховної Ради.
• 1993 рік - На Ейфелеву вежу в Парижі піднявся 150-мільйонний відвідувач.

Цього дня народилися

• 1852 рік - Якоб Гендрік Вант-Гофф, нідерландський хімік, основоположник стереохімії, перший лауреат Нобелівської премії в галузі хімії (1901).
• 1922 рік - Павло Глазовий, український поет-гуморист і сатирик.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую