Гаряча тема:
- Війна
У Хмельницькому визначили лауреата премії у галузі краєзнавчих досліджень
Відзнаку вручають за внесок у вивчення та дослідження історії Хмельницького, охорону та популяризацію пам’яток історії і культури.
Міську премію імені Михайла Орловського у галузі історико-краєзнавчих досліджень у 2021 році присудили члену Національної спілки краєзнавців України, заступнику директора з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Сергієві Шпаковському. Таке рішення прийняв виконавчий комітет Хмельницької міської ради.
«Цієї відзнаки він удостоєний за вагомий особистий внесок у вивчення та дослідження історії міста Хмельницького, охорону та популяризацію пам’яток історії і культури», - зазначають в Хмельницькій міській раді.
Урочисте вручення диплома та премії у розмірі 5-ти тисяч гривень Сергієві Шпаковському відбудеться у рамках святкових заходів, присвячених Дню міста Хмельницького, 25 вересня.
Додамо, що торік таку премію було присуджено Дмитру Казанцеву, члену Національної спілки краєзнавців України, голові громадської організації «Поділля-простір», заступнику голови громадської організації Хмельницької міської спілки колекціонерів «Проскурівський колекціонер».
Довідково:
Михайло Орловський (30.09.1807 – 21.10.1887) – відомий український просвітитель, історик та етнограф ХІХ століття, започаткував в українській історіографії та поділлєзнавстві вивчення історії міст, сіл і містечок краю, розглядаючи історію рідного Поділля, як невід’ємну частку історії всієї України. Його ґрунтовні праці й досі мають важливе наукове значення для написання історії міст і сіл Хмельниччини у сучасному вимірі і є бібліографічним раритетом.
Як етнограф Михайло Орловський зібрав безцінну колекцію кращих зразків подільського фольклору.
Вшануванням пам’яті одного з фундаторів подільського краєзнавства і першого українського дослідника історії міста Плоскирова (Проскурова) Михайла Якимовича Орловського є заснування міської премії його імені у галузі історико-краєзнавчих досліджень.
Читайте також: Премія імені Богдана Хмельницького: хто з хмельничан її може отримати й за що
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: