ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому визначили лауреата премії у галузі краєзнавчих досліджень

Історія 1657
Урочисте вручення диплома та премії Сергієві Шпаковському відбудеться у рамках святкових заходів, присвячених Дню міста
Урочисте вручення диплома та премії Сергієві Шпаковському відбудеться у рамках святкових заходів, присвячених Дню міста. Фото: з фейсбуку Сергія Шпаковського

Відзнаку вручають за внесок у вивчення та дослідження історії Хмельницького, охорону та популяризацію пам’яток історії і культури.

Міську премію імені Михайла Орловського у галузі історико-краєзнавчих досліджень у 2021 році присудили члену Національної спілки краєзнавців України, заступнику директора з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Сергієві Шпаковському. Таке рішення прийняв виконавчий комітет Хмельницької міської ради.

«Цієї відзнаки він удостоєний за вагомий особистий внесок у вивчення та дослідження історії міста Хмельницького, охорону та популяризацію пам’яток історії і культури», - зазначають в Хмельницькій міській раді.

Урочисте вручення диплома та премії у розмірі 5-ти тисяч гривень Сергієві Шпаковському відбудеться у рамках святкових заходів, присвячених Дню міста Хмельницького, 25 вересня.

Додамо, що торік таку премію було присуджено Дмитру Казанцеву, члену Національної спілки краєзнавців України, голові громадської організації «Поділля-простір», заступнику голови громадської організації Хмельницької міської спілки колекціонерів «Проскурівський колекціонер».

Довідково:

Михайло Орловський (30.09.1807 – 21.10.1887) – відомий український просвітитель, історик та етнограф ХІХ століття, започаткував в українській історіографії та поділлєзнавстві вивчення історії міст, сіл і містечок краю, розглядаючи історію рідного Поділля, як невід’ємну частку історії всієї України. Його ґрунтовні праці й досі мають важливе наукове значення для написання історії міст і сіл Хмельниччини у сучасному вимірі і є бібліографічним раритетом.

Як етнограф Михайло Орловський зібрав безцінну колекцію кращих зразків подільського фольклору.

Вшануванням пам’яті одного з фундаторів подільського краєзнавства і першого українського дослідника історії міста Плоскирова (Проскурова) Михайла Якимовича Орловського є заснування міської премії його імені у галузі історико-краєзнавчих досліджень.

Читайте також: Премія імені Богдана Хмельницького: хто з хмельничан її може отримати й за що

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую