ye-logo.v1.2

Кам'янецька доба Директорії УНР та місцеві вибори - 25 жовтня в історії

Історія 4585
У жовтні-листопаді 1919 року УНР опинилася затиснутою ворогами республіки та вела виснажливі бої з більшовиками і білою армією Денікіна
У жовтні-листопаді 1919 року УНР опинилася затиснутою ворогами республіки та вела виснажливі бої з більшовиками і білою армією Денікіна. Фото: tsdavo.gov.ua

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

У 1919 році армія УНР вела виснажливі бої з більшовиками і денікінцями. Щоб об'єднати всі сили 25 жовтня 1919 року Директорія УНР в Кам'янці-Подільському скликала державну нараду за участю Директорії, обох урядів, представників Буковинської Національної Ради та представників партій, спілок, земств, кооперативних організацій. У виступі на нараді Головний Отаман наголосив, що доля республіки залежить від армії і змалював її важке становище.

Та все ж Петлюра вірив у перемогу української справи і створення демократичної республіки. Але перехід Української галицької армії на бік Денікіна та розвал фронту призвели до листопадової катастрофи. 15 листопада 1919 року в місті відбулося останнє засідання Директорії на чолі з Симоном Петлюрою та міністрів уряду. На ньому ухвалили, що в зв'язку з виїздом за кордон двох членів Директорії верховне керівництво справами республіки покладається на Головного Отамана Петлюру, який іменем Директорії затверджує всі закони та постанови.

16 листопада Петлюра покинув Кам'янець, а дещо пізніше виїхав за кордон. Так закінчилась одна з найдраматичніших сторінок української національно-визвольної боротьби - Кам'янецька доба Директорії УНР, в якій Симон Петлюра відіграв провідну роль.

Цей день в історії Хмельниччини

У Славуті на території Міжнародного збірного кладовища «Поле Пам’яті» 25 жовтня 2016 року перепоховали рештки 76 німецьких військовополонених. Військові загинули під час Другої світової війни. Це стало можливим за ініціативи Представництва Німецької Народної Спілки догляду за військовими похованнями. Служба займається розшуком та перепохованням німецьких солдатів часів Другої світової війни. Мета роботи у тому, щоб зберегти пам’ять загиблих солдат для їх живих родичів в Німеччині, які хочуть знати, де поховані близькі їм люди.

Робота Представництва Німецької Народної Спілки догляду за військовими похованнями поширюється на 8 областей Західного регіону України. Фото: slavuta-mvk.info

У 2018 році 25 жовтня на місці масового вбивства Ізяславських євреїв у Сошенському лісі відкрили монумент. У семи кілометрах від Ізяслава, де згідно із документами, було вбито близько 2 000 євреїв Ізяслава та околиць. На відкритті були присутні представники посольств США, Ізраілю та Латвіі, лідери єврейських організацій України, раввини та місцева влада. Монумент розроблений латвійським скульптором Глєбом Пантелеєвим і виготовлений у Житомирській області.

25 жовтня 2020 року відбувалися вибори до місцевих органів влади. Тоді, згідно з даними ЦВК, область за явкою виборців посіла сьоме місце в Україні. У нас проголосували на виборах, згідно з даними ЦВК, 40,71 відсотка виборців.

Кількість виборців, які отримали бюлетені для голосування в області – 400 тисяч 688. Загальна ж кількість виборців у списках, які мали право проголосувати на виборах 2020 – 984 тисячі 330 чоловік.

Для порівняння, 25 жовтня 2015 року, коли також відбувалися вибори до місцевих органів влади, і за перебігом яких журналісти сайту «Є» стежили в режимі онлайн, явка виборців була вища.

Тоді, згідно з даними ЦВК, явка виборців на Хмельниччині становила 50,8 відсотків, усього в області 521391 виборець отримав бюлетені. Найактивніше голосували у Білогірському районі: там віддали голоси за нову владу 65,7 відсотка виборців. Найменш активними були на Старокостянтинівщині, де явка становила 44,2 відсотка.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

• 1921 - Переходом радянсько-польського кордону Подільською групою Михайла Палія розпочався Другий зимовий похід загонів армії УНР на чолі з генерал-хорунжим Юрієм Тютюнником, ідея якого передбачала об'єднання селянського протестного руху та підняття загального антибільшовицького повстання з метою відновлення державності. Він став останньою спробою армії УНР відновити незалежність та завершив Українську революцію 1917-1921 років.
• 1955 - У місті Менсфілд, штат Огайо, американська компанія Tappan Company вперше продемонструвала побутову мікрохвильову піч. Новий побутовий пристрій вартістю 1200 доларів давав змогу за 22 секунди приготувати яєшню і за 90 секунд - біфштекс.

В цей день народилися

• 1825 - Йоганн Штраусс-молодший, австрійський композитор, "король вальсу" (Над прекрасним блакитним Дунаєм), автор оперет (Казки Віденського лісу, Летюча миша, Циганський барон).
• 1881 - Пабло Пікассо (Пабло Руїз Бласко), іспанський художник, найвизначніша творча постать 20-го століття, працював у жанрах живопису (Родина арлекіна, Панни з Авіньйону, Ґерніка), скульптури, графіки і кераміки.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую