ye-logo.v1.2

Перший енергоблок Хмельницької АЕС і Алея закоханих — 31 грудня в історії

Історія 2909
Кілька років тому експлуатацію першого енергоблока продовжили до грудня 2028-го
Кілька років тому експлуатацію першого енергоблока продовжили до грудня 2028-го. Фото: зі сайту ХАЕС

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

31 грудня 1987 року прийнято в експлуатацію енергоблок №1 Хмельницької АЕС. Зведення енергоблоку розпочалося у січні 1981 року. Тоді на будівельному майданчику почали знімати ґрунт під його фундамент.

Через кілька років його вдалося завершити й 10 грудня 1987 року було здійснено перший фізичний запуск першого енергоблока. Відтак 17 грудня того ж року його під’єднали до електромережі. А 31 грудня — здали в експлуатацію.

До речі, термін експлуатації першого енергоблоку мав би завершитися у грудні 2018 року. Однак після проведеного ремонту Державна інспекція ядерного регулювання України продовжила термін експлуатації до 13 грудня 2028 року.

Цей день в історії Хмельниччини

31 грудня 1905 року датований останній номер часопису «Подільські єпархіальні відомості». Видання проіснувало 43 роки. Першими редакторами «Відомостей» були ключар Кам'янецького кафедрального собору Павло Троїцький та викладач семінарії, протоієрей Євген Струменський. Друкувався часопис у кам’янець-подільській друкарні.

Матеріали видання складалися з «офіційної частини», де читачам пропонували державні та єпархіальні постанови, офіційні відомості, накази, та «неофіційної частини», яких подавали статті богословського, історичного, етнографічного та освітнього напрямів. До цього часу для багатьох краєзнавців Поділля публікації «неофіційної частини» є безцінним джерелом з минувшини краю.

31 грудня 2009 року в Хмельницькому перед міським РАЦСом завершили створення «Алеї закоханих». Це відома хмельничанам алея, на якій встановлені декоративні лавки. Як тоді їх називали у міськраді «художні місця» для сидіння, фотографування та загадування бажань. У 2009 завершилось встановлення шести таких лавок. З роками алею доповнювали, лавки «вигадували» і встановлювали підприємці міста.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

1347 рік — Згідно з історичними хроніками, пандемія чуми, яка охопила Азію, Європу та Північну Африку, досягла Генуї. За два десятиліття «Чорна смерть» забрала у світі понад 70 мільйонів. Це наклало відбиток на історію, економіку, культуру і генетичний склад людства.

1879 рік — У передмісті Нью-Йорка американський винахідник Томас Едісон продемонстрував роботу винайденої ним лампи розжарювання з платиновою ниткою.

У цей день народилися

1596 рік — Петро Могила, український політичний, церковний і освітній діяч України.

1892 рік — Михайль Семенко, український поет, основоположник українського футуризму (панфутуризму).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую