ye-logo.v1.2

19 лютого — яке сьогодні свято, іменини та цікаві факти

Історія 5557
У 1992 році парламент затвердив синій щит зі золотим тризубом Володимира Великого як Офіційний Герб України
У 1992 році парламент затвердив синій щит зі золотим тризубом Володимира Великого як Офіційний Герб України. Фото: freepik.com

Для хмельничан цей день запам’ятався трагедією біля управління СБУ.

Сьогодні, 19 лютого, в Україні відзначають День Державного Герба. Саме цього дня у 1992 році парламент затвердив синій щит зі золотим тризубом київського князя Володимира Великого як Офіційний Герб України. У 1996-му його статус був закріплений у Статті 20 Конституції, де він також згадується як «Знак Княжої Держави Володимира Великого». Нині він має статус малого герба, який у майбутньому має стати основою великого. Останнього досі не затвердили.

А у Хмельницькому 19 лютого 2014 року запам’яталося трагічними подіями поблизу будівлі обласного управління Служби безпеки України на тодішній вулиці Театральній (нині Героїв Майдану). Того дня обурені діями центральної влади хмельничани близько 13-ї години зібралися біля СБУ. Оскільки до активістів ніхто зі силовиків не вийшов, а двері були зачинені, вони почали вибивати скло на них. У відповідь пролунали постріли. Дізнавшись про поранених, до СБУ почали приходити все більше людей. Будівлю перекрили тролейбусами. Ввечері знов були постріли та поранені, а активісти почали кидати в будівлю пляшками зі запальною сумішшю…

Внаслідок тих подій під управлінням СБУ загинули 71-річна Людмила Шеремет (її серце зупинилося в лікарні 22 лютого) та 21-річний Дмитро Пагор. Детальніше — у матеріалі «Трагедія під хмельницьким СБУ: за вісім років крапку в справі не поставлено».

Яке сьогодні церковне свято

У церковному календарі 19 лютого — день пам’яті Вуколи Смирнського. Він жив у II столітті на території сучасної Туреччини й був учнем апостола Івана Богослова. Святий ревно навертав язичників до християнства.

Що не можна робити у цей день

  • Не можна позичати гроші.
  • Не можна нічого виносити з дому.

День ангела 19 лютого святкують

Анатолій, Олександр, Дмитро, Василь, Арсеній, Севастіан, Іван, Максим, Юліан, Марія, Христина, Марта.

Прикмети дня

  • Як і напередодні, 19 лютого морозна погода вказувала на бурхливу весну й сухе, спекотне літо.
  • Натомість підняття рівня води у криницях вказувало на майбутні морози.
  • Також холоди передвіщав північний вітер і зозуля, яка кує на сухому дереві.

Події, що сталися 19 лютого в Україні та світі

1861 рік — Оприлюднено «Маніфест про скасування кріпосного права» та «Положення про селян, що виходять з кріпосної залежності», видані російським імператором Олександром II. На той час в Російській імперії у кріпацтві перебувало орієнтовно 22 мільйони 500 тисяч людей.

1900 рік — Ідеолог українського самостійництва (націоналізму) Микола Міхновський у Харкові виголосив свою працю «Самостійна Україна», у якій він торкнувся політичних, правових і філософських аспектів буття української нації та держави.

Цікаві факти з минулого

19 лютого 1919 року був виданий декрет РНК УСРР про суди. Він скасовував на території України усі судові інстанції, які діяли до встановлення радянської влади. Таким чином цього дня були ліквідовані Кам’янець-Подільський окружний суд й Інститут мирових суддів Подільської губернії. Замість них нова влада утворила народні суди. Кримінальні справи розглядалися народними судами, які обирались радами чи виконкомами на рік, а цивільні — одним постійним суддею.

ільше про цікаві факти з історії Хмельниччини — у матеріалі «Цей день в історії Хмельниччини: 19 лютого».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую