ye-logo.v1.2
16 Вересня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 19 лютого

Юна МІТРАШКО Історія 1216

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Цього дня в 2014 році у Хмельницькому сталися трагічні події біля будівлі СБУ.

Сьогодні минає п'ять років з дня трагічних подій, які сталися у Хмельницькому під стінами СБУ. 19 лютого 2014 року біля будівлі обласного управління СБУ з вогнепальної зброї були поранені люди, двоє з яких – смертельно. В ході акції загинули 71-річна Людмила Шеремет та 22-річний Дмитро Пагор.

Вдень, близько 13-ої години, біля приміщення Хмельницького СБУ зібрались мітингувальники.

"Вхідні двері були замкнені. Кілька разів ми прокричали “СБУ, виходь!”, але ніхто так і не вийшов. Тоді активісти почали вибивати скло у дверях...", - пригадує ті події поранений Олександр Полудніцин. У відповідь силовики почали стріляти, в результаті чого декілька людей отримали травми. А хмельничанці Людмилі Шеремет кулі потрапили в область грудей і голову.  На жаль, жінка померла в лікарні 21 лютого...

Після того, як із приміщення СБУ почали стріляти, туди підтягнулося ще більше людей з Майдану. Мітингувальники підкатили до будівлі тролейбуси, що стояли на вулиці Свободи: два до центрального входу, по одному до кожних воріт. Тролейбусам спустили колеса, щоб їх було важче відігнати.

Сутички, які протягом дня, 19 лютого, тривали біля Хмельницького СБУ, увечері призвели до чергової стрілянини та нових постраждалих. Ще двоє людей отримали вогнепальні поранення. Дмитра Пагора поранено у голову, його забрали до лікарні, де невдовзі він помер від отриманих поранень.

Досі тягнеться розгляд справ щодо злочинів проти активістів Майдану, скоєних у 2013-2014 роках. Серед підозрюваних - колишній керівник обласного управління СБУ Віктор Крайтор та співробітник Центру спеціальних операцій "А" Віталій Тарадай. 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую