ye-logo.v1.2

Святопокровському кафедральному собору - 20 років

Історія 4095
Фото: з архіву

14 січня 2012 року виповнюється 20 років Святопокровському кафедральному собору, що на вулиці Кам'янецькій.

Собор побудовано на місці невеликої церкви, яка колись була цвинтарною: адже на цьому відрізку вулиці, на тодішній околиці міста, знаходилося кладовище. Давній план міста свідчить, що воно мало римо-католицьку частину, що знаходилася ближче до вулиці і так звану "греко-римську", що простягалася до Завадського. Саме цій частині й належала церква, попередниця собору.

Вона продовжувала діяти й після закриття цвинтаря, у 1920 роках була оновлена, а у другій половині ХХ століття, у часи "державного атеїзму", залишалася єдиним діючим православним храмом у Хмельницькому (окрім приміських Лезневого і Книжковець). Хранителями релігійних традицій в родинах у ті роки були бабусі, які на великі церковні свята навіть з дальніх околиць діставалися пішки до всенощної служби. А на напівзаборонений Великдень брали до церкви солодкі паски і крашанки, які ранком приносили додому з дивним для онуків званням "освячені"...

Будівництво кафедрального собору на місці маленької церкви було розпочате у 1989 році, тобто ще за часів СРСР, коли так звана "перебудова" принесла перші прояви релігійної свободи, а завершилося вже у незалежній Україні. 14 січня 1992 року у новозбудованому храмі відбулася перша вечірня служба та пролунали дзвони. Відправив службу тодішній єпископ Хмельницький і Кам'янець-Подільський Ніфонт за участі єпископів Чернівецького і Буковинського Онуфрія, Тернопільського і Кременецького Сергія, священиків парафій Хмельницької єпархії.

Нині у соборі Покрови пресвятої Богородиці знаходиться кафедра митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія.

Ігор ЗАПАДЕНКО, директор музею історії міста Хмельницького.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую