ye-logo.v1.2
13 Липня, 2020

Артисти обласного театру готують глядачам декілька прем’єр

Культура 751
Театрали відновили репетиції
Театрали відновили репетиції. Фото: із фейсбуку "Хмельницький театр ім.М.Старицького"

Актори повернулись до репетицій в залі.

 Із середи травня театральним колективам дозволити проводити репетиції. Відновили роботу і хмельницькі театрали - приступили до праці над новими виставами.

Як розповідає керівниця літературно-драматичної частини Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М. Старицького Марина Бортник-Гулевата, творчий колектив карантин пережив не легко, адже творчим людям потрібен простір, емоції, спілкування та пряма оцінка глядачів. Тому з послабленням карантину всі з радістю повернулись до репетиційних залів.

«Звичайно, повертатись до роботи завжди важко, не залежно від виду діяльності. Творча робота — не виняток. Потрібен деякий час, щоб освоїтись. Але артисти з цим справились і зараз колектив працює над репетиціями хореографічної вистави «Чаклунка», за мотивами казки про Сплячу Красуню. Цю прем'єру мали представити глядачам ще на День театру, 27 березня. Через карантин, після тривалої паузи в репетиціях, тепер доводиться повертатись до початку», - розповідає Марина Бортник-Гулевата

Окрім того, на малій сцені проводять репетиції вистави «Місто, в якому можливо все», за п’єсою Олега Єлшина «Будні Аконапакауерро». Події, які відбуваються у творі, дуже перегукується з політичним сьогоденням. За сюжетом, у вигаданому містечку Аконапакауерро, за вказівкою влади, мають побудувати велику в'язницю. Однак, місто, звичайно, проти з об'єктивних причин. Для скасування рішення влади — організовують мітинг, збирають Майдан. Однак це призводить не зовсім до тих результатів, на які вони очікували.

«Також, уже вдалося провести один мініконцерт, присвячений Дню Європи в Україні, онланй за участю нашого оркестру. Музиканти були в масках, згідно з вимогами. Це досить новий досвід для нас, але оригінальний. Є в таких заходах своя родзинка», - додає керівниця літературно-драматичної частини театру.

Марина Бортник-Гулевата, каже, що вистави, над якими зараз працюють театрали, скоріше за все, зможуть побачити глядачі вже в новому театральному сезоні.

«Планувати точно не можемо, оскільки в нинішній ситуації ніхто не знає, чого варто очікувати. Усім колективом хочемо, щоб все було, як раніше. Адже театр — це така установа, пріоритетом якої є саме живе сприйняття вистави глядачем. Тому жодне переведення цього мистецтва в мережу Інтернет не допоможе», - стверджує Марина Бортник-Гулевата.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Потрібні послуги

  Так  Ні, дякую