ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельницький актор Степан Бортнічук номінований на премію імені Панаса Саксаганського

Культура 1091
Степан Бортнічук номінований на премію імені Панаса Саксаганського
Степан Бортнічук номінований на премію імені Панаса Саксаганського. Фото: Сергія Аніськова

Така відзнака вручається з 2009 року.

 Четверо митців претендують на здобуття премії імені Панаса Саксаганського, яка вручається за творчі досягнення, що наближають театр України до кращих зразків світового мистецтва, відчуття у творчості громадського пульсу часу, естетичну довершеність, утвердження принципів духовності та гуманізму. Про це повідомляють у Національній спілці театральних діячів України.

На здобуття премії можуть висуватися режисери, актори, організатори театральної справи. Цьогоріч на здобуття премії, яка заснована у 2009 році Національною спілкою театральних діячів України, Київським академічним обласним музично-драматичним театром імені П. К. Саксаганського, номіновано чотирьох митців.

Серед них – Степан Бортнічук, заслужений артист України, актор Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького. Степан Карпович свою творчу діяльність розпочав у 1973 році, в хмельницькому театрі працює з 1992 року. До того ж часу разом із дружиною Раїсою, яка родом з Хмельниччини, працювали на Закарпатті. Та, як в 2014 році в інтерв’ю «Є» згадувала Раїса Бортнічук: «На початку 90-их, коли була складна ситуація в країні, маленька донька на руках, було важко без підтримки, от ми і перебралися ближче до рідні. Адже тоді у Закарпатті ми були сам»і.

Окрім Степана Бортнічука на премію імені Панаса Саксаганського претендують Володимир Петранюк, директор-художній керівник Театру української традиції «Дзеркало», Віктор Раду, провідний майстер сцени Одеського театру юного глядача ім. Ю. Олеші та Богдан Чернявський, режисер Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Гоголя.

Коли саме оголосять переможця – поки невідомо.

Читайте також: Новорічна історія Хмельницького: як змінювалася головна ялинка міста

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую